Konwersja ISO/DIN/PN – jak wykonać?

0
629
Konwersja ISO/DIN/PN

Jakie kroki należy podjąć, aby została wykonana konwersja ISO/DIN/PN? Czym charakteryzują się poszczególne oznaczenia? Co zrobić, aby zrealizowanie tego zadania było nie tylko szybkie, ale także sprawne?

Co warto wiedzieć na temat ISO/DIN/PN?

Na początek kilka najważniejszych informacji dotyczących tego konkretnego tematu. Trzeba podkreślić, że najbardziej popularne, biorąc pod uwagę zasięg globalny, są normy ISO (stanowione oraz zatwierdzane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną). Jej głównym zadaniem jest redukowanie barier technicznych pomiędzy podmiotami – najczęściej z rozmaitych państw. Warto zauważyć, że te normy obowiązują bowiem na różnego rodzaju kontynentach. W gronie państw, które je stosują jest oczywiście Polska. Duże znaczenie mają również normy DIN. Za nie z kolei odpowiada zaś Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Ten podmiot ma swoją siedzibę w Berlinie. Trzeba zauważyć, że nasz kraj ma swoje rodzime normy. Odpowiada za nie tak naprawdę w głównej mierze Polski Komitet Normalizacyjny. To podmiot, który między innymi sankcjonuje konkretne normy itd. Pewnym minusem jest fakt, że PN obowiązują tak naprawdę wyłącznie na terenie naszego kraju. Jest zatem małe prawdopodobieństwo, że ktoś z innych państw o nich słyszał…

Jak wykonać konwersję?

Po co w ogóle powinna być przeprowadzona konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN? W takim celu, aby uniknąć niezrozumienia w trakcie handlu konkretnymi elementami – mogą to być między innymi śruby. Coraz częściej współpracują ze sobą podmioty z rozmaitych zakątków. Chcecie coś sprzedać lub kupić na przykład od kogoś z Wielkiej Brytanii albo Niemiec? Warto zastosować najbardziej uniwersalne rozwiązania. W tym przypadku są to natomiast normy ISO. To trochę tak, jak z językiem angielskim, który ułatwia dogadywanie się tak naprawdę praktycznie na całym świecie. Załóżmy, że chcecie handlować śrubami sześciokątnymi z niepełnym gwintem, które mają normę PN 82101…Co zrobić, aby w tym przypadku poznać pozostałe znaczenia? W takiej sytuacji warto skorzystać ze strony internetowej stalmut.pl. Jest tam bardzo pomocna oraz dodatkowo prosta w obsłudze wyszukiwarka. Należy wpisać lub wkleić normę PN 82101. To natomiast jest już wystarczające, żeby dowiedzieć się, jak to wygląda w przypadku Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej oraz Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego. Są to zaś normy ISO 4014 i DIN 931. Zrealizowanie tego zadania nie zajmuje długo, a stanowi często klucz do udanych transakcji.

Przeczytaj także: www.malowanefoto.pl/sprezyny-talerzowe-najwazniejsze-informacje/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ