Ajurweda – pomaga na wszystko

0
2813
Ajurweda - pomaga na wszystko

Ajurweda, to starożytna filozofia, pomagająca w leczeniu różnych elementów naszego organizmu. Nic w tym dziwnego – jest to przecież metoda starożytna, która została sprawdzona przez wiele pokoleń.

Najsłynniejsze preparaty ajurwedyjskie

Ajurweda, daje nam ciekawe sposoby, na walkę z bólem. Podczas gdy my, Polacy, jesteśmy narodem przodującym w kwestii połykanych tabletek przeciwbólowych, ajurweda daje nam możliwość skorzystania z ciekawej kombinacji mentolu i olejku z gloterii. Połączenie to, występuje w formie olejku Zandu Balm, który doskonale koi nasze zmysły i eliminuje ból

Neem, czyli miodła indyjska, oferuje nam szereg ciekawych rozwiązań, w kontekście leczenia chorób skórnych. Dzięki niej, nasza skóra pozbywa się bakterii i innych toksyn, przez co nie tylko wygląda lepiej i atrakcyjniej, ale przede wszystkim – sprawia że czuje się ona dużo lepiej i jest tym samy zdrowsza.

Masło Ghee – to kolejny specyfik, znany starożytnym Hindusom. Pozwala on, na efektywniejsze leczenie takich schorzeń jak np Alzheimer czy też dolegliwości wirusowe. Dzięki swoim właściwościom, lek ten może być stosowany w szerokim spektrum na nasz organizm. Ciekawostką jest fakt, że kiedyś był on wykorzystywany podczas obrzędów religijnych.

Pasta Vicco – to sprawdzona pasta, która sprawia że nasze zęby wyglądają o wiele lepiej. Chyba widzieliście na filmach z Bollywood, jak pięknie wyglądają ich zęby. Jest to właśnie efekt stosowania tejże pasty. Działa ona tak, jak nasze najlepsze pasty do zębów. Skutecznie usuwa ona kamień nazębny, pomaga w oczyszczaniu zębów i przede wszystkim – zwalcza próchnicę.

Chyba nie musimy dużo mówić w tym miejscu o przyprawach ajurwedyjskich. Dzięki nim, nasze potrawy smakują o niebo lepiej. Dlaczego? Znacie chyba imbir czy cynamon. Tak, te przyprawy są w naszej kuchni znane od lat. Od lat też wspomagają one smak naszych potraw, dzięki czemu smakują one niepowtarzalnie. No i oczywiście trzeba tu wspomnieć o tym, że przyprawy te mają ogromne, pozytywne znaczenie dla naszego organizmu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOleje – cudowny lek?
Następny artykułMuzyka a sport

Życie jest tylko jedno, wykorzystaj je na maksa!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ