Pasemka na siwe włosy

0
8082
pasemka na siwe włosy

Zazwyczaj kobiety odkrywają swój pierwszy siwy włos w wieku 34 lat. Czasem jednak wcześniej dochodzi do zaburzeń w pracy melanocytów. Przyczynami siwych włosów mogą być również choroby genetyczne i hormonalne. Bardzo często zaburzenia pracy tarczycy.

Farbowanie siwych włosów

Blondynki i rude

Farbowanie siwych włosów na blond i rudy jest łatwe, ponieważ przed nadaniem im koloru fryzjer nie musi ich dekoloryzować. Świetnym okresem przejściowym jest posłużenie się pasemkami czy balejażem, po tym o wiele łatwiej jest zmieniać kolor na bardziej intensywny. Pasemka na siwe włosy są też świetnym rozwiązaniem na zmianę fryzury, jeśli borykasz się z prześwitującymi siwymi włosami. Bardzo dobrze dobrana fryzura tego rodzaju sprawi, że twoje włosy będą wyglądać młodziej i naturalnie, a także bardzo dyskretnie pozbędziesz się widocznych siwych kosmyków. Blond pasemka będą zdecydowanie lepiej komponować się niż ciemniejsze i także efekt będzie o wiele bardziej naturalny. Bez zbędnego całościowego farbowania włosów taki trick pozwoli ci na ujarzmienie wielości pojawiających się siwych włosów.

Brunetki

pasemka na siwe włosyWspółczesne farby bez problemu pokryją siwe włosy i zafarbują je na ciemny kolor. Jeśli jednak decydujesz się na takie rozwiązanie, musisz liczyć się z tym, że zabieg trzeba będzie często powtarzać, bowiem siwe włosy są bardzo łatwo widoczne. Jeśli chodzi o pasemka, to ich efekt w połączeniu z ciemnym kolorem będzie troszkę trudniejszy do osiągnięcia, ale na pewno nie niemożliwy. Ciemne pasemka na siwe włosy dodadzą im ekstrawagancji i intrygującego wizerunku. Na pewno nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie. Dodatkowo ciemne pasemka są świetną bazą do późniejszego farbowania całości włosów na ciemny kolor. Jeśli właśnie na taki kolor decydujesz na farbowanie podczas walki z siwymi włosami, koniecznie zastanów się nad tego typu rozwiązaniem. Siwe włosy bowiem ciężko jest farbować na ciemne kolory, a odpowiednio nałożona baza może znacznie ułatwić ten proces. Nie tylko przyczyni się do odpowiedniego „złapania” koloru, ale także „przyzwyczai” włosy do koloru, który później regularnie będzie na nie aplikowany.

Pamiętaj, że najważniejsze jest zdrowie twoich włosów, dlatego czasami nie ma sensu traktować ich ciężkimi farbami, które tylko niszczą ich strukturę. Zastanów się w jaki sposób chcesz dbać o swoje włosy, ponieważ zdrowe włosy są wizytówką zdrowia także i twojego organizmu. Ciekawy efekt w postaci pasemek na siwych włosach pozwala na nutę ekstrawagancji i zdecydowanie jest bardzo intrygujący, a także praktyczny.

[Głosów:26    Średnia:2.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ