Dobra prostownica, czyli jak wybrać najlepszą prostownicę?

0
1257
dobra prostownica, czyli jak wybrać najlepszą prostownicę?

Idealnie proste i lśniące włosy to kultowa fryzura, która króluje w trendach nie od dzisiaj i na pewno będzie królować jeszcze przez bardzo długi czas. Niestety nie każdy z nas został obdarzony idealnie prostymi włosami. Z tego względu producenci znanych marek prostownic ścigają się w stworzeniu tej jedynej i najlepszej, która będzie odpowiadała wszystkim klientkom. Warto poświęcić chwilę czasu, by dowiedzieć się jakie cechy i właściwości powinno posiadać tego typu urządzenie.

Wybór odpowiedniej prostownicy zależy przede wszystkim od rodzaju włosów jaki się posiada. Należy pamiętać, że każda prostownica niszczy włosy, dlatego że sprawia, iż prostują się one pod bardzo wysoką temperaturą. Zatem wybierając tego typu urządzenie należy zainwestować w takie o jak najlepszej jakości, które dodatkowo będzie chronić nasze włosy, a także odpowiednio je modelować.

Regulacja temperatury

Funkcja ta pozwala na dostosowanie natężenia ciepła do struktury naszych włosów. Osoby posiadające cienkie włosy nie potrzebują wysokiej temperatury do wyprostowania włosów, dlatego też nie należy ich niepotrzebnie narażać na takie działanie. Warto zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość regulacji temperatury, którą będziemy mogli zmieniać w zależności od potrzeb – najlepiej, aby miała tych regulacji jak najwięcej.

Rodzaj płytek

dobra prostownica, czyli jak wybrać najlepszą prostownicę?Istotne znaczenie ma materiał jakim pokryte są płytki prostownicy. Obecnie największą popularnością cieszą się płytki ceramiczne. Producenci zazwyczaj mieszają ten materiał z tytanem lub aluminium. Należy zwrócić uwagę na grubość tej ceramicznej płytki, bowiem im cieńsza, tym szybciej będzie ulegać zniszczeniu. Ciepło jest rozprowadzane po płytkach równomiernie, co znacznie minimalizuje ryzyko spalenia włosów. Zazwyczaj ceramiczne prostownice posiadają płytki z funkcją jonizacji. Ujemne jony wytwarzane przez płytkę sprawiają, że włosy stają się proste i lśniące na długi czas. Przeciwdziałają elektryzowaniu się włosów, sprawiają że są one gładkie i wyglądają zdrowiej.

Dlatego coraz więcej ostatnio na rynku pojawia się prostownic z podczerwienią, które nie niszczą struktury włosa, tylko odbudowują ją. Zapewnia to jednocześnie świetny efekt fryzury, a także odpowiednią pielęgnację włosów.

Płytki z technologią Nano zazwyczaj są łączone z tytanem lub materiałami ceramicznymi . Pozwalają osiągnąć efekt perfekcyjnie prostych włosów. Wystarczy tylko jeden ruch pociągnięcia prostownicą a włosy stają się nieskazitelnie proste i gładkie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ