Bezinwazyjne zagęszczanie włosów – na czym to polega?

0
1218

Problem łysienia dotyka wielu osób, głównie mężczyzn, ale także kobiety. Leczenie przyczyn łysienia jest sprawą czasochłonną i indywidualną, ale na szczęście dużo łatwiej jest zamaskować objawy przerzedzonych włosów. I to bezinwazyjnie.

Przyczyny łysienia zależą od płci i stanu zdrowia

Łysienie jest dolegliwością wstydliwą dla osób, które są nim dotknięte. Objawem wypadania włosów są nieestetyczne prześwity skóry głowy, które mogą prowadzić do całkowitego wyłysienia. Jest wiele przyczyn tej dolegliwości, które zależą np. od płci. Łysienie męskie zaczyna się zazwyczaj na szczycie głowy i spowodowane jest działaniem hormonów. Często jest to cecha dziedziczna.

Z kolei u kobiet łysienie objawia się przerzedzeniem i osłabienie włosów na całej głowie, a przyczyny bywają różne. Często jest to wynik przemian hormonalnych po przebytej ciąży lub spowodowanych przyjmowaniem lub odstawieniem antykoncepcji hormonalnej. Czasami jest to spowodowane chorobą, zatruciem lub przyjmowaniem leków. A niekiedy dietą.

Jak zagęścić włosy

Jak zagęścić włosy – transplantacja contra nanowłókna

Najskuteczniejszą metodą przywrócenia włosom gęstości jest przeszczep włosów. Nie jest to jednak metoda powszechnie stosowana – przede wszystkim dlatego, że jest kosztowna. Zazwyczaj potrzeba kilku zabiegów, a to już koszt kilku tysięcy złotych. Ponadto istnieje szereg przeciwskazań uniemożliwiających transplantację – np. cukrzyca, nowotwory, choroby układu krążenia, a nawet łysienie plackowate. Poza tym nie zapominajmy, że jest to zabieg chirurgiczny wymagający wykonania szeregu drobnych ranek w skórze głowy. A zatem inwazyjny.

Czy istnieje jakaś alternatywa umożliwiająca skuteczne zagęszczenie włosów? Tak, pomocną dłoń wyciąga tu nowoczesna kosmetologia. O ile zależy nam na natychmiastowym efekcie gęstszych włosów możemy zastosować nowoczesne kosmetyki z nanowłóknami, np. NANOGEN https://www.nanogen.pl/zageszczanie-wlosow.html.

Jest to rodzaj proszku do włosów zawierający mnóstwo mikrowłókien, które przyklejają się do naturalnych włosów i natychmiast je zagęszczają. Nanowłókna mają właściwości nie tylko zagęszczające, ale także pogrubiające. Szybko i mocno przyczepiają się do włosów i nie osypują się podczas codziennych czynności. Kosmetyk można za to łatwo zmyć zwykłym szamponem pod prysznicem.

Mikrowłókna zagęszczające włosy – kosmetologia w walce ze skutkami łysienia

Nanogen to w zasadzie cała linia kosmetyków do zagęszczania włosów, idealnych dla osób chcących w szybko sposób zamaskować przerzedzone placki na głowie. To nie tylko nanowłókna (Nanogen Fibres) w wielu kolorach do wyboru, ale także np. lakier poprawiający przyczepność mikrowłókien, podkład pod mikrowłókna, sprawy zwiększający objętość włosów czy szampony i odżywki wzmacniające włosy. Więcej informacji na temat linii kosmetyków NANONGEN do zagęszczania włosów znajdziecie na https://www.nanogen.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ