Chcesz wzmocnić swoje włosy? Pamiętaj o odżywce!

0
1099
Chcesz wzmocnić swoje włosy? Pamiętaj o odżywce!

Włosy stają się słabsze z wielu różnych powodów. Niewłaściwa dieta, intensywna stylizacja, niedostateczna pielęgnacja, wahający się poziom hormonów… Czynniki można wymieniać i wymieniać. Możesz nawet nie zauważyć, że włosy staną się słabe, cienkie i zaczną wypadać na potęgę. W takiej sytuacji musisz szybko zmienić sposób pielęgnacji, a w twoim codziennym rytuale koniecznie musi znaleźć się odżywka wzmacniająca.

Problem słabych włosów

Włosy osłabione można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Nie prezentują się najlepiej – częściej się kołtunią, łatwo się puszą. Są mało witalne – bez życia zwisają wokół twarzy i mają bardzo mało blasku. Matowe, szorstkie w dotyku, na pewno nie zachwycają. A na dodatek wypadają garściami. To, że każdego dnia tracimy włosy, jest zupełnie normalnie, ale osłabione wypadają naprawdę intensywnie. Jeśli ci się wydaje, że są wszędzie – na ubraniach, szczotce, poduszce i znajdujesz pojedyncze wokół siebie – to znak, że problem jest naprawdę poważny.

Zmiana szamponu może nie wystarczyć, tak naprawdę konieczna jest odżywka wzmacniająca. I to taka, która działa nie tylko na cebulki. Problem rozpoczyna się co prawda w cebulkach, ale pod wpływem ich nieprawidłowego funkcjonowania zmienia się sama struktura włosów. To ubytki w niej sprawiają, że włosy są szorstkie i matowe, o wiele słabsze i gorzej się układają.

Idealna odżywka wzmacniająca

Idealna odżywka wzmacniająca to taka, która zarówno działa na cebulki, jak i wzmacnia włos na całej długości. To konieczne – jeśli nie naprawisz cebulek, problem będzie się utrzymywał; jeśli nie poprawisz kondycji pasm, bardzo długo nie zauważysz żadnej różnicy i prawdopodobnie czeka cię ostre cięcie.

Dlatego warto rozglądać się za kosmetykiem, który gwarantuje oba działania na sto procent. Szukaj produktów, które nie tylko odbudowują cebulki, ale też pobudzają mikrokrążenie w skórze głowy i odżywiają ją. Ważne jest także to, by zawierały składniki odbudowy włosa, które wnikają w jego strukturę i wzmacniają go na całej długości.

Odżywka wzmacniająca – jakich składników szukać?

Stojąc przed sklepową półką, można czuć się zagubionym. Ciągle rzucają nam się w oczy kolorowe opakowania z odżywkami. Jak stwierdzić, która z nich jest naprawdę skuteczna? Przede wszystkim sprawdź skład. Odżywka powinna zawierać składniki odbudowujące, na przykład aminokwasy (zwłaszcza argininę, jeden z najważniejszych składników budulcowych naszego organizmu). Idealny preparat powinien także dostarczać witamin i mikroelementów potrzebnych cebulkom do rozwoju.

Świetnie sprawdzają się także proteiny. Zarówno roślinne, jak i zwierzęce dobrze sprawdzają się, jeśli chcesz odbudować pasma i pragniesz je wzmocnić na całej długości. Ich zadaniem jest wbudowywanie się w strukturę włosa – uzupełniają jego niedobory i luki w strukturze, więc każdy pojedynczy włos staje się o wiele bardziej gładki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ