Co to jest priapizm?

0
802
Co to jest priapizm

Priapizm oznacza bolesny i długotrwały wzwód członka, do którego dochodzi niezależnie od woli mężczyzny. Przyczyną tego zjawiska nie jest podniecenie seksualne. Dolegliwość dotyka niewielkiej części mężczyzn, jednak w dużym stopniu może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jakie są przyczyny powstania tego zaburzenia oraz jak można sobie poradzić w przypadku jego wystąpienia?
Bolesny wzwód prącia u mężczyzn

Fizyczna i psychologiczna stymulacja u mężczyzn, w naturalny sposób doprowadza do pojawienia się wzwodu prącia. W przypadku problemów z erekcją można stosować specjalne preparaty, takie jak Maxon Forte, których celem jest wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu. Z uwagi na rozszerzenie naczyń krwionośnych, krew zatrzymywana jest w ciałach jamistych oraz ciele gąbczastym. Odpływa ona z penisa w momencie, kiedy wraca on do stanu spoczynku. Niestety może również dojść do nieprawidłowego wzwodu, podczas którego krew z różnych przyczyn nie może odpłynąć.Tego rodzaju zjawisko określane jest jako priapizm.

Przyczyny wystąpienia tego schorzenia są bardzo różne. Może mieć ono podłoże zdrowotne, pojawia się głównie przy występowaniu chorób takich jak:

• białaczka,
• anemia sierpowata,
• talasemia
• choroba Fabr’ego.

Wynikać może również ze stosowania określonych leków, nadużywania alkoholu i substancji psychoaktywnych, a także z powodu uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Jak reagować w przypadku pojawienia się oznak priapizmu?

Należy mieć na uwadze, że priapizm może w konsekwencji doprowadzić do bardzo niebezpiecznych dolegliwości. Patologiczny i bolesny wzwód skutkować może martwicą członka oraz sepsą. Dlatego niezwykle istotnym elementem staje się w tym przypadku szybka reakcja. Zaniepokoić powinien przede wszystkim nieustępujący wzwód, który pojawił się pomimo braku podniecenia seksualnego. Podczas jego trwania trzon penisa jest sztywny, natomiast żołądź miękka. Każdorazowo w takim przypadku należy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarskiej.

W razie wystąpienia takiej konieczności, lekarz ma możliwość opróżnienia ciał jamistych z krwi. Całość odbywa się przy wykorzystaniu cienkiej igły oraz strzykawki. Ciała jamiste przepłukiwane są za pomocą roztworu fizjologicznego. Więcej informacji na temat leczenia priapizmu znajdziesz na: https://maxonforte.pl/priapizm-czyli-bolesny-wzwod-przyczyny-objawy-leczenie/

W jaki sposób poradzić sobie z priapizmem?

Wybór leczenia najczęściej dostosowywany jest to rodzaju schorzenia. Możliwe jest przyjmowanie środków farmakologicznych, jak również korzystanie z metod operacyjnych. Zastosowany może być także lek z grupy sympatykomimetyków w postaci fenylefryny, który wstrzyknięty do członka hamuje dalszy napływ krwi.

Najważniejsze jednak, by reagować jak najszybciej. Tego typu problemy nie powinny wywoływać wstydu lub być tematem tabu. Chodzi przecież o własne zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ