Dlaczego warto podać psu zdrowe przysmaki?

0
540
psie przysmaki

Psy to nasi stali towarzysze życia. W wielu domach zajmują równie ważne miejsce jak inni członkowie rodziny, co sprawia, że są również chętnie rozpieszczane za pomocą zabawek, rozrywek, spacerów, wizyt u fryzjera czy też smakołyków. W przypadku tych ostatnich warto jednak pamiętać o kilku zasadach, aby rzeczywiście były w pełni wartościowe.

Przysmaki dla psa inne niż dla ludzi

Pierwsza i bez wątpienia najważniejsza zasada, która dotyczy psich przysmaków, mówi, że są one inne niż dla ludzi. Nie ukrywajmy – nasi czworonożni przyjaciele często otrzymują od nas smakołyki prosto ze stołu, a nie jest to dla nich najlepsze ani najzdrowsze rozwiązanie. Jedzenie, które zostało przeznaczone dla ludzi, jest mocno przyprawione i zawiera mnóstwo związków, których nie powinny otrzymywać zwierzęta. Niektóre z nich, kryjące się nawet w prostych i dla nas smakowitych potrawach, dla psów są zwyczajnie trujące.

Jednym z najbardziej znanych przykładów, na który wciąż jednak warto uczulać właścicieli, jest czekolada. Psy nie powinny jej nigdy dostawać, gdyż jest dla nich trująca nawet w małych dawkach. Dlatego należy się jej wystrzegać, a pupila częstować jedynie tymi przysmakami, które są specjalnie dla niego przygotowane.

Co zawierają dobre psie przysmaki?

Zdrowe, odpowiednio zbilansowane i dedykowane dla naszych przyjaciół psie przysmaki powinny posiadać w swoim składzie przede wszystkim wysokiej jakości mięso oraz witaminy i minerały, które będą stanowić uzupełnienie klasycznej diety. W psich przysmakach muszą znaleźć się między innymi te składniki, których w klasycznej, nawet zbilansowanej diecie jest stosunkowo mało. Wśród nich znajdują się takie witaminy jak: A, B, C, D, E i K oraz liczne minerały, w tym przede wszystkim wapń, fosfor, potas, sód, chlor, magnez, miedź, jod, żelazo, mangan, selen, cynk.

Nie można zapominać także o odpowiednim składzie procentowym, dotyczącym trzech głównych makroskładników: białka, tłuszczu oraz węglowodanów. Odpowiedni przysmak powinien być oparty przede wszystkim o wysokiej jakości białko pochodzenia zwierzęcego, a także zdrowe tłuszcze, takie jak tran. Dzięki temu witaminy są dobrze rozpuszczalne w pożywieniu i łatwo przyswajalne, a mięso jest naturalnym pożywieniem psów, zapewniającym im prawidłowy rozwój.

Jak działają psie przysmaki?

Dzięki takim makro- i mikroelementom, psie przysmaki będą pozytywnie wpływać na wszystkie układy w organizmie psa. Odżywią go, dodadzą witalności i wspomogą odporność. Co więcej, podniosą poziom jego kondycji i zapewnią prawidłowy rozwój. Ważne jest także, iż korzystnie wpłyną na stan jego sierści czy zębów.

Psie przysmaki, mające formę stosunkowo twardych “patyczków” mogą jednocześnie korzystnie wpływać na stan uzębienia psa, oczyszczając go z kamienia i zapobiegając pojawianiu się chorób. Łącząc wszystkie te oddziaływania, w efekcie kompleksowo działają na całego zwierzaka, sprawiając, że jego życie jest jeszcze lepsze, dłuższe i zdrowsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ