Drzewka bonsai – początki z orientalnym hobby

0
663
Drzewka bonsai - początki z orientalnym hobby

Bonsai to prawie tysiącletnia, pochodząca z Chin i Japonii metoda hodowli rozmaitych odmian drzew i krzewów, wahających się od dębów, po drzewa iglaste takie jak sosny, aż po cisy i doniczkowe rośliny o mięsistych liściach, takie jak grubosz. Co łączy te wszystkie drzewa i sprawia, że nazywa się je ogólnym terminem bonsai?
Termin „bonsai” pochodzi z japońskiego i oznacza po prostu „roślinę w doniczce”, a odnosi się do metody hodowli, pielęgnacji i modyfikowania kształtu roślin tak, że drzewka zachowują perfekcyjny, miniaturowy kształt.
W Polsce bonsai zyskuje coraz większą popularność, a sklep z drzewkami bonsai to coraz częstszy widok, zarówno wśród stacjonarnych placówek, jak i w internecie.
Dlatego kiedy wybieramy się po swoje pierwsze drzewko, konkretny sklep z drzewkami bonsai będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem – tam będziemy mieć pewność, że zaopiekuje się nami doświadczony sprzedawca, który będzie mógł nie tylko doradzić nam w kwestii wyboru samego gatunku drzewka, ale także dalszej pielęgnacji i wyboru ziemi i akcesoriów.
Mylą się niestety ci z nas, którym wydaje się, że kupienie drzewka bonsai to koniec przygody. Bonsai różnią się od zwykłych roślin doniczkowych, którym wystarczy woda i odrobina słońca. Po pierwsze, bonsai należy hodować w szczególnie do tego przeznaczonej płaskiej doniczce, najczęściej czworokątnej. Dobry sklep z drzewkami bonsai będzie miał szeroki wybór opcji, będzie miał także w swojej ofercie odpowiednią ziemię, specjalnie przeznaczoną do uprawy bonsai. Niektóre rodzaje drzewek potrzebują ziemi z dużą zawartością gliny, a nawet czerwonej japońskiej lawy, którą można nabyć w dobrym sklepie z bonsai.
Przygoda z bonsai to fascynujące hobby, które pomaga nie tylko zrelaksować się po ciężkim dniu pracy – nie od dziś wiadomo, że opieka nad roślinami pomaga walczyć ze stresem – ale też upiększyć nasze wnętrza, zadbać o dobre feng shui, a także pomaga trenować się w dokładności, precyzji i przede wszystkim – cierpliwości. Dlatego warto zainteresować się tą orientalną tradycją.

http://www.ebonsai.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ