Europaleta i jej cechy

0
694
Europaleta

Palety EPAL są jednymi z bardziej popularnych. Należą do praktycznych narzędzi, które wykorzystuje się w wielu miejscach pracy. Dzięki nim można bez problemu przewozić towar w konkretne miejsce i magazynować go z zachowaniem porządku. Jaka powinna być wysokość europalety? Ile powinna ważyć? Czym różni się od innych i czym się charakteryzuje?

Palety podstawą funkcjonowania wielu firm. Jakie są ich rodzaje?

Producent palet ma w obecnych czasach ręce pełne roboty. Trudno zaprzeczyć, że bez transportowania towaru i przechowywania go w odpowiednich warunkach nie da się prowadzić biznesu. Branża spożywcza, handlowa, logistyczna, kurierska i wiele innych potrzebują palet na co dzień. Można je kupić między innymi w składach budowlanych, konkretnych punktach sprzedażowych i przez Internet. Dostępne są zarówno nowe, jak i używane produkty tego typu. Warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje palet, więc można dopasować odpowiednią do ilości i wielkości przewożonego towaru.

Wyróżnić można między innymi palety przemysłowe, palety niestandardowe, półpalety i europalety. To właśnie te ostatnie są uważane za najbardziej uniwersalne.

Czym różni się paleta EPAL od przemysłowej? Co powinien wiedzieć producent palet?

Do jednych z częściej wybieranych palet należy ta z oznaczeniami EPAL lub EUR. Choć na pierwszy rzut oka może się niewiele różnić od innych, warto wiedzieć, że jej produkcja musi przechodzić z uwzględnieniem określonych przez normy europejskie wytycznych. Paleta EUR różni się więc od przemysłowej nie tylko wymiarami (ściśle narzuconymi), ale także starannością jej wykonania. Drugi rodzaj palety produkowany jest z większą wolnością dotyczącą rozmiaru.

Jakie wymiary powinna mieć paleta EUR? Do jakich wytycznych stosuje się producent europalet?

Producent europalet powinien wziąć pod uwagę wytyczne Europejskiego Stowarzyszenia Palet, w których wskazane jest, jakie powinny być dokładne wymiary i waga produktu. Chodzi tutaj między innymi o Wysokość europalety oraz jej długość i szerokość.

Paleta EPAL powinna ważyć 25 kg, mieć wymiary 120 x 80 x 14,4 cm. Dzięki takim rozmiarom można ułożyć palety w ten sposób, by dopasowywały się do powierzchni załadunkowej w ciężarówkach i kontenerach morskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ