Hemoroidy – najczęstsze przyczyny powstawania wstydliwego problemu

0
1134
Hemoroidy – najczęstsze przyczyny powstawania wstydliwego problemu

Okazuje się, że guzki krwawnicze, czyli hemoroidy to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych.

Co ważne, jest to też jedno z najbardziej wstydliwych schorzeń, a chorzy bardzo często czekają do ostatniej chwili z wizytą u specjalisty. Choroba rozwija się do tego stopnia, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Sprawdźcie, dlaczego powstają hemoroidy, dzięki czemu zdobędziecie wiedzę w zakresie działań profilaktycznych. Podobno na hemoroidy cierpi co drugi Polak, warto więc uniknąć tego krępującego problemu.

Nieodpowiednia dieta

Sama dieta nie jest bezpośrednią przyczyną powstawania hemoroidów, natomiast skutkuje pojawieniem się problemów, które mają już ogromny wpływ na ich wystąpienie. Ogromna liczba pacjentów leczy hemoroidy, ponieważ te powstały poprzez stosowanie diety zbyt ubogiej w błonnik. Brak błonnika powodował zaś zaparcia i to one stają się bezpośrednią przyczyną hemoroidów. Same zaparcia pojawiają się też bardzo często wtedy, gdy pacjent stosuje dietę ubogą w płyny. Zaparcia powodują nadmierne rozciąganie błony śluzowej odbytu, co może skutkować powstawaniem guzków krwawniczych.

Warto również wspomnieć, że hemoroidy mogą pojawić się jako skutek uboczny przewlekłych biegunek. Tutaj wpływ ma nie tylko dieta i spożywanie nieodpowiednich produktów spożywczych, ale też przyjmowanie określonej suplementacji, przede wszystkim środków przeczyszczających.

Brak aktywności fizycznej

Udowodniono, że hemoroidy częściej dotykają pacjentów z nadwagą albo otyłych. Aby zapobiec odkładaniu się nadmiernej ilości kilogramów, warto zadbać o należytą aktywność fizyczną. Wystarczy codzienny spacer każdego dnia, krótki jogging, by usprawnić pracę całego organizmu. Od dawna wiadomo również, że aktywność fizyczna ma znaczny wpływ na procesy trawienne.

Praca siedząca

Co ważne, również praca w trybie siedzącym może skutkować tym, że konieczne stanie się leczenie hemoroidów. Warszawa na szczęście posiada odpowiednią ilość profesjonalnych placówek medycznych, w których chory ma szanse otrzymać dobrą pomoc, ale raczej lepiej zapobiegać powstawaniu tego schorzenia niż je leczyć.

Jeśli wykonujemy pracę siedzącą, to lepiej wybierać krzesło twarde aniżeli to z miękkim siedziskiem. Należy także robić sobie przerwy – optymalne są pauzy 5 minutowe na każdą godzinę pracy siedzącej. Warto wstać z krzesła, rozciągnąć się, pójść na krótki spacer.

Dlaczego jeszcze powstają hemoroidy?

Nie ma wątpliwości, że hemoroidy bardzo często pojawiają się u kobiet ciężarnych, przede wszystkim tych w III trymestrze ciąży. Wszystko dlatego, że rozwijający się płód uciska układ żylny, przez co zaburzany zostaje prawidłowy przepływ krwi. Hemoroidy mogą powstawać również na skutek uprawiania seksu analnego. Statystyki potwierdzają także, że na hemoroidy cierpią częściej osoby po 50 roku życia.

Pamiętajmy, że o wiele lepiej jest zapobiegać występowaniu hemoroidów aniżeli je leczyć. O ile na rynku medycznym dostępne są zarówno naturalne środki, farmaceutyki, jak i nieinwazyjne zabiegi, dzięki którym dolegliwość ta może być szybko niwelowana, to jednak problem ten może nawracać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ