Henna do brwi

0
1146
henna do brwi

Henna to tani i bezpieczny sposób na przyciemnienie i podkreślenie koloru brwi i rzęs. Henna utrzymuje się od 4-6 tygodni, także po jej nałożeniu nie musisz się martwić o codziennie koloryzowanie brwi. Henna to proszek, służący do barwienia skóry i włosów. Powstaje z ususzonych i rozdrobnionych liści lawsonii bezbronnej. Lawsonia to krzew rosnący w gorącym klimacie, a jego liście zawierają czerwony barwnik – lawson, który łączy się z keratyną zawartą we włosie i dzięki temu właśnie nadaje mu kolor. Barwnik wykorzystywany jest również do barwienia skóry, by nadać jej jednolity, ciemniejszy kolor lub tworząc zmywalny tatuaż. Im wyższa temperatura otoczenia, tym większa zawartość barwnika w roślinie, nic więc dziwnego, że henna największą popularnością cieszy się w Azji i Afryce, gdzie jej stosowanie sięga czasów Starożytnego Egiptu.

Henna do farbowania włosów, rzęs, brwi

Naturalna henna zawiera tylko jeden barwnik o kolorze czerwono – brunatnym, a więc tylko na taki kolor można pofarbować włosy i skórę za pomocą czystej henny. W sklepach dostępnych jest natomiast wiele kolorów farb, od ciemnych blondów po czarne, które sprzedawane są jako henna.

Preparaty dostępne są w postaci proszku, który należy zmieszać z wodą utlenioną lub w postaci kremów i żeli, jako już gotowe farby na bazie henny. Należy zwrócić uwagę na skład, ponieważ niektóre barwniki mają bardzo silnie właściwości uczulające.

Henna do brwi – farbowanie

Henną można pofarbować brwi i rzęsy w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Jeśli natomiast decydujemy się na wykonanie zabiegu samodzielnie, należy przed zastosowaniem preparatu zrobić test alergiczny. Henna do brwi zdecydowanie najlepiej sprawdzi się u osób, mających jasną karnację.

Test alergiczny polega na nałożeniu preparatu na obszar o średnicy monety 1 groszowej na obszar tuż za uchem lub w zgięciu łokcia. Po wyschnięciu preparatu, należy odczekać co najmniej 24 godziny i obserwować reakcję skóry. Jeśli nie pojawią się żadne niepokojące objawy można przejść do koloryzowania.

Szczególnie ważne jest, by odpowiednio dobrać kolor do brwi. Na początku lepiej nie wybierać ciemnych kolorów, ponieważ kolor może wyjść zbyt ciemny – jest to zależne od intensywności złapania koloru przez nasze włosy. Można też wybrać hennę w żelu, która z reguły jest delikatniejsza i daje subtelniejszy efekt.

Nakładanie henny do brwi

henna do brwiPodczas nakładania preparatu trzeba stosować się ściśle do zaleceń na ulotce i zachować środki ostrożności, aby henna nie dostała się do oczu. Aby uniknąć zabarwienia skóry naokoło należy posmarować ją wazeliną lub tłustym kremem, a na dolną powiekę położyć płatek kosmetyczny lub gazę.

Następnie należy rozprowadzić produkt starając się nie dotykać skóry między włoskami, aby efekt wyglądał na naturalny. W zależności od marki preparatu, należy trzymać go na rzęsach i brwiach od 5 do 10 minut i zmyć mokrym wacikiem.

Efekt powinien utrzymywać się do 2 tygodnia na brwiach, a nawet do 6 tygodni na rzęsach. Henna jest substancją całkowicie nieszkodliwą a jej stosowanie można powielać wielokrotnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ