Jak dbać o świeży tatuaż?

0
673
Jak dbać o świeży tatuaż?

Kiedy myślimy o dniu, w którym wykonamy tatuaż jesteśmy podekscytowani, jednak po jego wykonaniu przez pewien czas musimy o niego dbać i nie zawsze jest to przyjemne. Jak dbać o tatuaż, który jest świeżo zrobiony?

Kiedy wrócimy do domu ze studia tatuażu prawdopodobnie nasz tatuaż będzie ukryty pod opatrunkiem, który możemy ściągnąć tego samego lub następnego dnia, w zależności od godziny wykonania tatuażu. Gdy ściągniemy opatrunek musimy dokładnie przemyć tatuaż wodą, a następnie posmarować go maścią, którą otrzymamy od tatuażysty lub kupimy w aptece. Początkowo okolice wykonania tatuażu mogą nas szczypać i boleć oraz może się z nich sączyć (szczególnie bezpośrednio po wykonaniu), jednak po kilku dniach powinno to minąć. Ważne jest, aby przez cały czas regularnie smarować tatuaż maścią (oczywiście po jego przemyciu). Następnym etapem jest swędzenie skóry oraz jej złuszczanie się. Tutaj ulgę przynosi nakremowanie tatuażu. Gdy ten etap minie tatuaż jest już prawie zagojony, jednak nadal można go smarować. Należy pamiętać, że świeżo zrobionego tatuażu nie wolno namaczać (oczywiście można go obmywać, ale moczyć w wannie już nie) oraz wystawiać na działanie promieni słonecznych. Warto również zrezygnować na jakiś czas z wysiłku fizycznego oraz unikać miejsc, w których występuje duża ilość bakterii. Ewentualnie w przypadku ryzyka kontaktu z zarazkami możemy owinąć tatuaż folią, jednak nie na długo ponieważ aby się zagoił musi oddychać.

Gdy nasz tatuaż się zagoi możemy się nim w pełni cieszyć, jednak musimy pamiętać, że intensywność jego kolorów z czasem się zmniejszy i do pewnego stopnia jest to nieuniknione. Oczywiście długotrwałe wystawianie tatuażu na promienie słoneczne powoduje jego blaknięcie, jednak nie tylko to ma na to wpływ. Z czasem tatuaż traci swoją intensywność, dlatego warto o niego dbać, aby prezentował się jak najlepiej. W tym celu można smarować go specjalnymi kremami lub po prostu dobrym kremem nawilżającym, ponieważ na wysuszonej skórze tatuaż z pewnością prezentuje się gorzej.

http://www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ