jak skopiować tekst z pdf

0
797
jak skopiować tekst z pdf

Jak skopiować tekst z pdf? Jest to niemal tak samo banalne jak skopiowanie tekstu z notatnika bądź edytora tekstowego. By wyjaśnić dokładnie to zagadnienie zacznijmy od podstaw.

Kopiowanie służy przeniesieniu danego tekstu w takim samym kształcie z jednego miejsca do drugiego, w taki sposób by nie usunąć go z pierwotnej lokalizacji. Dlaczego kopiujemy? By zaoszczędzić cenny czas i nie musieć pisać tekstu ponownie.

Jak należy tego dokonać? Jest kilka sposobów, opowiem o najprostszych. Każdy z nich wymaga zaznaczenia kopiowanego fragmentu tekstu. Robimy to klikając lewym przyciskiem myszy na początku tekstu kursorem myszki i przeciągając do końca kopiowanego fragmentu, jednocześnie nie puszczając przycisku myszy. Tekst powinien zmienić swoją barwę, a konkretnie zaznaczenie. Jeśli udało nam się zaznaczyć odpowiedni fragment, zostało nam już tylko skopiowanie. Jeśli się pomyliliśmy, możemy dowolnie ponawiać próbę.

By skopiować zaznaczony fragment klikamy prawym przyciskiem myszy na zaznaczony fragment tekstu i wybieramy funkcję „kopiuj”. Tekst zostanie powielony do schowka, wirtualnej przechowalni komputera. Następnie przenosimy się do nowego miejsca, gdzie chcemy wkleić tekst, przyciskamy ponownie prawy klawisz myszki w miejscu, w którym tekst ma się pojawić. Wówczas wybieramy opcję „wklej”. Tekst powinien pojawić się w wybranym przez nas miejscu.

Jak skopiować tekst z pdf szybciej niż do tej pory wyjaśniłem? Należy zastosować skróty klawiszowe, które ułatwiają nam życie. Jak poprzednio, należy zaznaczyć interesujący nas fragment i upewnić się, że uchwyciliśmy wszystko. Wówczas używamy skrótu klawiszowego klikając na klawiaturze kombinację ctrl + c. Tekst ponownie trafi do schowka. Następnie przenosimy się do miejsca gdzie chcemy przenieść wybrany tekst, ustawiamy kursor myszki w pożądanym miejscu. Klikamy lewym przyciskiem myszy aż pojawi się migająca pionowa kreska. Następnie przyciskamy na klawiaturze kombinację ctr + v. Tekst pojawi się w wybranym przez nas miejscu.

Prawda, że proste? Więc do dzieła, potrenujcie!

http://www.bezpresji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaką wartość mają antyki?
Następny artykułRyby

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ