Jakie wybrać studia

0
561
Jakie wybrać studia

Dla niektórych maturzystów czy licealistów czas studiów wiążę się z magicznym czasie realizowania swojej kariery zawodowej, rozwijaniem swoich zainteresowań, zamiłowań i kierowania się własnymi zainteresowaniami – tym, w czym w ostatnich klasach szkoły średniej czują się „mocni”. Rynek pracy jednak bardzo dynamicznie weryfikuje nasze marzenia oraz nasze wyobrażenia życia zawodowego. Rynek pracy weryfikuje również coraz nowe i coraz wymyślniejsze kierunki proponowane przez wyższe uczelnie, mające nadzieję w ten sposób zachęcić nowy narybek do skorzystania z uczeni.
Jeśli nie do końca wiadomo, jakie wybrać studia, trzeba spojrzeć szerzej – niekoniecznie jedynie na nasze predyspozycje. To, co potrafimy robić i w czym czujemy się dobrze powinno zostać sprawdzone z tym, jakie oferty pracy można znaleźć, za jakie wynagrodzenie oraz sprawdzić, jakie są tendencje oraz rokowania specjalistów.
Wciąż ogromną popularnością cieszą się kierunki związane z finansami, bankowością oraz analityką – szczególnie tą związaną z biznesem. Trudno się dziwić, to jedna z branży, która wciąż rozwija się najprężniej i w której brakuje pracowników. Decyzja, jakie wybrać studia, powinna dać nam w przyszłości nie tylko satysfakcję, ale też pieniądze. Doskonale przecież wiadomo, że uczelnie znajdują się raczej w większych miastach, szczególnie te renomowane, a życie w nich nie należy do tanich.
Jeśli jesteś typem preferującym nauki ścisłe, ani chwili się nie zastanawiaj – matematyka, analiza, programowanie czy inne kierunki inżynierskie to najlepsze, co możesz dla siebie wybrać na przyszłość. Dlaczego? Powodów jest kilka, a głównym – fakt, że najwięcej powstaje obecnie kierunków dla humanistów, kierunków niejednoznacznych oraz niedających konkretnego wyuczonego zawodu. W ten sposób zyskujesz znacznie większe szanse na zatrudnienie w miejscu wartym polecenia – również za granicą.
Popularne są wciąż również kierunki związane z filologiami – jeśli dodatkowo masz zamiar pracować w dużej, międzynarodowej firmie, mogą związać się na dłużej z językiem szwedzkim, norweskim, arabskim czy chińskim, a coraz częściej również czeskim czy słowackim.

http://www.takeitizzy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStrony do zarabiania
Następny artykułNajlepsze studia

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ