Kamienie półszlachetne – to ich czas w jubilerstwie!

0
1040

Biżuteria jest tym elementem kobiecej stylizacji, który nie tylko zdobi, ale przede wszystkim podkreśla jej indywidualny charakter i piękno. Urodzie najpełniej towarzyszy natura, dlatego kamienie półszlachetne, dzięki swojemu bogatemu wzornictwu i kolorystyce, potrafią dopasować się do każdego typu atrakcyjności, zdobiąc ją wieloma kombinacjami kolczyków, naszyjników i bransoletek.

Rzemieślnicza biżuteria w nowoczesnej odsłonie

Rękodzieło przechodzi obecnie renesans swojej funkcjonalności. Także w jubilerstwie widoczny jest coraz mocniej trend, ukierunkowany w stronę wyrobów hand made. Szczególną popularnością cieszą się figlarne kuleczki, z których wyprodukowane mogą zostać bransoletki, łańcuszki i kolczyki. Moda w jubilerstwie zatacza tak samo szerokie kręgi jak w trendach odzieżowych. Popularność hitowych perełek w różnych kolorach, które były kobiecymi kolekcjami, szybko zgasła, stając się ikoną kiczu, aby za kilka lat powrócić i być ikoną biżuteryjnego stylu. Natura od zawsze była pociągająca – minerały i kamienie naturalne, będące synonimem darów Matki Ziemi, poddane obróbce jubilerskiej, stają się ozdobą, która jest przez kobiety noszona z najwyższym szacunkiem i klasą.

Moc zamknięta w wyglądzie

Kamienie półszlachetne nie są co prawda tak czystą postacią jak ich zacne odpowiedniki lub minerały, tym samym, według ludowych wierzeń nie wykazują dodatkowej mocy, jaka potrafi przynosić szczęście i uzdrawiać. Są to jednak materiały tańsze, a jednocześnie wykazujące spore zalety plastyczne, co przydaje się w kreacji wyrobów jubilerskich. Dzięki podatności tworzyw na obróbkę mechaniczną, możliwe jest ich wykorzystanie przy tworzeniu różnych kształtów, będących elementami biżuterii.

Bransoletka, która sporo mówi o właścicielce

Bransoletka z kamieni półszlachetnych jest popularną i często wybieraną ozdobą, która pięknie prezentuje się na kobiecej dłoni. Dlaczego jest tak niezwykła? Dłonie wyrażają sporo emocji. Wielu ludzi podczas rozmowy, gestykuluje. Dlatego też dłonie są bardzo wiarygodnymi przekaźnikami kobiecego charakteru. Do nich może zatem zostać dopasowana bransoletka. W jaki sposób?

Bardzo ważny jest kolor. Szeroka paleta barw kamieni półszlachetnych umożliwia dopasowanie odcienia bransoletki do typu karnacji dłoni. Na jasnej skórze pięknie prezentują się odcienie naturalne, bliskie naturze i ziemniste. Dla ciemnego typu cery polecane są natomiast kolory pastelowe lub wyróżniające się, soczyste czerwienie. Klasyką gatunku pozostaje czerń i biel, które są ponadczasowe i dopasowują się do wielu stylizacji. Bransoletka z kamieni półszlachetnych, podążając za wyznaczanymi trendami, coraz częściej zostaje wzbogacona o fikuśną zawieszkę, która dodaje jej figlarnego uroku. Zawieszką może być symboliczny znaczek, inicjał lub przypadkowa ikonka.

Siła kamieni równa kobiecej sile

Kamienie od zawsze były symbolem siły i niezłomności. Biżuteria półszlachetna, z której wykonywane są wszelkie ozdoby, w tym bransoletki, kolczyki i korale, skutecznie broni swojej pozycji na rynku jubilerskim, czarując swoim pięknem i zdobnictwem kolejne panie. Sklep manzuko.com wiedząc o niesłabnącej sile i potencjale kamieni półszlachetnych, oferuje najwyższej jakości gotowe produkty biżuteryjne, oraz półprodukty, z których samodzielnie można wykonać indywidualnie sprecyzowaną biżuterię, którą będzie się nosić z dumą. Nie bez przyczyny Matka Natura jest kobietą. Żeńska siła charakteru może być śmiało porównywana do siły naturalnych tworów. Dlatego też biżuteria, szczególnie ta, wykonana z organicznych materiałów, doskonale dopasowuje się do kobiecego charakteru, ale też wnika głębiej i potrafi podkreślić cechy, ukryte w środku.

Kobieca biżuteria zdobi kobiecą stylizację, ale też charakter. Wszystkie wyroby jubilerskie mogą być w pełni dopasowane do upodobań i gustu użytkowniczki. Kolorowe koraliki od zawsze cieszą, dają radość i frywolność. Idealnie dopasowują się do codziennej stylizacji, casualowego stylu, wybieranego do pracy lub wieczorowej kreacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ