Lecznicza moc masażu

0
750
Lecznicza moc masażu

Gdy zawodzi organizm, klasyczne leki nie przynoszą ulgi, a życie staje się trudne do zniesienia, warto zastanowić się nad metodą znaną i bezpieczną, leczącą przeróżne dolegliwości i przynoszące ulgę w bólach, ale także poprawiającą samopoczucie. Mowa o masażu leczniczym, który odpowiednio wykonywany, w regularnych odstępach czasu, może przynieść niesamowite efekty.

Zabieg tylko u specjalisty
Masaż musi być wykonany przez osobę doświadczoną, z kwalifikacjami, która nie zrobi krzywdy pacjentowi. W Krakowie można umówić się na masaże lecznicze w prywatnym ośrodku świadczącym usługi medyczne http://www.euro-clinic.pl/dla-pacjenta/rehabilitacja-medyczna/masaz-leczniczy/ Oddanie się w ręce osoby niedoświadczonej i niewykształconej mogłoby doprowadzić do poważnych powikłań.

Dotyk, który leczy
Aż trudno wymienić wszystkie zalety takiego zabiegu. Najważniejsze jednak to zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, głowy czy menstruacyjnych, utrzymanie prawidłowej ruchomości stawów, szybsza regeneracja po wysiłku, stawy i mięśnie są lepiej dotlenione, bardziej elastyczne. Dzięki silnemu acz odpowiedniemu naciskowi na mięśnie szybciej krąży krew i limfa, naczynia włosowate są pobudzone, istnieje mniejsze ryzyko tworzenia się zakrzepów, zbędne produkty przemiany materii są szybciej wydalane z organizmu, a tkanki odżywione i dotlenione. Masaż ma także znakomite działa na skórę, na jej ujędrnienie i uelastycznienie. Podczas masażu usuwane są warstwy obumarłego naskórka, skóra staje się lepiej ukrwiona i odżywiona, a gruczoły łojowe i potowe otwierają się. Podczas nacisku następuje też rozbicie tkanki tłuszczowej, zmniejsza się widoczność tak zwanej “skórki pomarańczowej”. Ponieważ krew jest lepiej dotleniona, więcej jej dociera do płuc, co sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu oddechowego, immunologicznego, układ trawienny reguluje się. Masaż to także w efekcie lepsze samopoczucie, mniejsza bezsenność i skłonność do depresji.

mamopedia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSekrety makijażu
Następny artykułLeczenie ubytków żelem

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ