Lodowisko mobilne – czy chętnie korzystamy z tego rozwiązania?

0
650
Lodowisko mobilne

Sport to ważna dziedzina naszego życia. Pozwala utrzymać nam dobrą kondycję i znaleźć energię do działania. W zależności od pory roku może przyjmować różne formy. W okresie zimowym może to być chociażby jazda na łyżwach.

Lodowiska mobilne – czy w Polsce są popularne?

Wspieranie aktywności fizycznej mieszkańców jest dla wielu gmin i miast niezwykle ważne. Dlatego prowadzi się inwestycje, dzięki którym powstają różne obiekty sportowe, ścieżki rowerowe, czy siłownie zewnętrzne. W okresie zimowym natomiast coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się lodowiska mobilne. Ich liczba w Polsce nieustannie rośnie. Kluczowym dla rozwoju tej formy aktywności był program „Biały Orlik”, który funkcjonował między 2010 a 2012 rokiem. Lodowiska mobilne pojawiają się obecnie w rozmaitych miejscach. Najczęściej są to centra miast, okolice galerii handlowych, kin, czy stadiony sportowe. Tego rodzaju inwestycja jest opłacalna zarówno dla organizatorów, jak i mieszkańców. Wystarczy bowiem kilkanaście złotych, by spędzić na lodowisku godzinę lub dwie.

Lodowisko mobilne – kto oferuje montaż?

Lodowisko mobilne musi być w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę lodu niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Umożliwia mu te specjalna konstrukcja zasilana  agregatem chłodniczym. Dzięki niemu tafla nie ulegnie rozmrożeniu. Czynnikiem chłodzącym w tym wypadku jest glikol, który pozostaje płynny nawet w temperaturze -12 stopni Celsjusza. Stabilność termiczną i odporność na wahania temperatury zapewnia tafla o grubości co najmniej pięciu centymetrów. Lodowisko mobilne warto ustawić także w taki sposób, by wiatr nie powodował wylizywania lodu. Najlepiej tego rodzaju kwestie pozostawić specjalistom. W naszym kraju działają firmy, które oferują doradztwo, montaż oraz wynajem lodowisk mobilnych. Jedna  z nich jest dostępna tutaj https://www.ras-lodowiska.pl/produkt/sprzedaz-lodowisk-mobilnych/. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne. Firmy oferują sprawdzone konstrukcje, które będą sprawnie działały przez cały sezon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ