Manekiny krawieckie – prawdziwa pomoc dla rzemieślnika

0
761
Manekiny krawieckie – prawdziwa pomoc dla rzemieślnika

Mimo ciągłego rozwoju jaki ma miejsce we wszystkich dziedzinach życia, krawiectwo nadal ma się całkiem dobrze. Okazuje się, że wiele osób ceni sobie ubrania szyte na miarę, a także spora grupa lubi przerabiać to co kupiła w sklepie. Właśnie do takich zadań osobie zajmującej się szyciem przyda się manekin krawiecki.

Manekiny krawieckie – jak pomagają?

Manekiny krawieckie to rozwiązanie przynoszą wiele korzyści rzemieślnikowi. Przede wszystkim mogą oni liczyć na spokojne pozowanie. Dzięki niemu krawiec może na kukłę nakładać dowolną ilość elementów stylizacji, a także wprowadzać niezliczone poprawki. Ta cecha jest także ważna przy szyciu na zamówienie, ponieważ nie trzeba co chwile prosić zamawiającego na przymiarkę. Wystarczy raz zdjąć miarę z klienta, a poprawki wprowadzać na manekinie. Właśnie tutaj mamy do czynienia z kolejnym walorem kukły. Mianowicie możliwością dowolnego wbijania szpilek służących do zaznaczania fragmentów do przeróbki. Manekiny bardzo dobrze sprawdzają się również przy szyciu części garderoby z tzw koła. Wówczas bardzo ciężko jest dobrze rozłożyć materiał na stole. Manekiny krawieckie bardzo często służą jako swego rodzaju element przypominający o niedokończonym projekcie. Można je również traktować jako element wystroju. Dzięki nim pracownia wygląda zdecydowanie bardziej profesjonalnie.

Manekiny krawieckie – rodzaje

Manekiny krawieckie występują w kilku wariantach. Najbardziej popularnym z nich jest manekin styropianowy. Ten model jest również najtańszy i najłatwiej dostępny. Manekiny styropianowe mają ten ogromny walor, że w całą ich powierzchnię można wbijać szpilki. Niestety poprzez materiał wykonania, nie są to kukły wytrzymałe. Nie posiadają również żadnych regulacji, poza tym, że można je przycinać na własną rękę. Kolejny typ manekinów wykonany jest z drewna. Ten rodzaj jest uznawany za bardzo prestiżowy. Właśnie dlatego, gdy komuś najbardziej zależy na wyglądzie swojej pracowni to kupuje ten rodzaj manekina. Wybiera się go także ze względu na trwałość. Małym minusem takiej kukły będzie możliwość wbijania szpilek krawieckich. Mianowicie można je wkładać jedynie we fragmenty pokryte materiałem. Ze względu na jego grubość trzeba je układać pod odpowiednim kontem. Drewniane manekiny krawieckie są nieco droższe od styropianowych, ale również bardzo łatwo jest je nabyć. Można to sprawdzić między innymi na https://sklep.moremannequins.pl/. Trzecią opcja z tych najbardziej popularnych są manekiny krawieckie regulowane. One jako jedyne z wymienionych tutaj posiadają możliwość zmiany swoich gabarytów. Dzięki czemu najlepiej sprawdzają się w pracowniach, które szyją na zlecenie. Niestety są to modele najdroższe, a ich dostępność jest nieco ograniczona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ