Możliwości arkusza kalkulacyjnego

0
553
Możliwości arkusza kalkulacyjnego

Zastanawiałeś się kiedyś, co to jest arkusz kalkulacyjny? Jeśli nie, to szczerze zachęcam Cię do tego żeby się z nim zapoznać. Jest to niezwykle funkcjonalne narzędzie pracy.

Zgodnie z definicją jaką znajdziemy w Wikipedii, arkusz kalkulacyjny to: „program komputerowy przedstawiający dane, głównie liczbowe, w postaci zestawu dużych tabel dwuwymiarowych, pozwalający na automatyczną obróbkę tych danych oraz na prezentację ich w różny sposób”.

Innymi słowy odpowiadając na pytanie: co to jest arkusz kalkulacyjny możemy po prostu powiedzieć, że jest to program komputerowy, który ułatwia nam wykonanie wszelkich obliczeń czy zestawień.

Dzięki arkuszowi kalkulacyjnemu możemy m.in. w bardzo prosty sposób stworzyć wykres, na podstawie wcześniej wprowadzonych danych. Jest to o tyle proste, że tak naprawdę program robi to za nas. Wystarczy, że w odpowiedni sposób wprowadzimy dane i wybierzemy polecenie wykonania wykresu. Mamy nawet możliwość wyboru jaki wykres chcemy: kołowy, słupkowy, a może procentowy? Niezależnie od tego, który rodzaj wybierzemy, będziemy mieć pewność, że wyniki naszej pracy zostaną w bardzo estetyczny sposób zaprezentowane.

Arkusz kalkulacyjny jest również niezastąpiony przy wykonywaniu wszelkich obliczeń i zestawień. Ilość formuł i funkcji jest tak bogata, że śmiało można powiedzieć, że używając odpowiednie z nich, w arkuszu kalkulacyjnym zrobimy wszystko.

Żeby w pełni wykorzystać funkcjonalność arkusza kalkulacyjnego trzeba poświęcić trochę czasu na dokładne poznanie wszystkich jego możliwości. Jednak poświęcony czas zostanie nam zrekompensowany w późniejszej pracy z programem.

http://www.guzikcidotego.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ