Najlepsze wakacje w Bułgarii

0
588
Najlepsze wakacje w Bułgarii

Już wkrótce rozpocznie się wiosna, nadejdą cieplejsze dni a tym samym nabierzemy chęci do wyjazdów majówkowych czy wakacyjnych.
Świetnym pomysłem będą wakacje w Bułgarii.
Kraj ten leży stosunkowo blisko Polski, więc lot samolotem nie zajmie nam dużo czasu, dojazd własnym środkiem lokomocji również nie będzie zbyt uciążliwy, a może dostarczyć dodatkowych pozytywnych wrażeń.
Bułgaria jest krajem, w którym turystyka rozwija się bardzo dynamicznie, stosunkowo ciepły klimat i morze są tym co najbardziej przyciąga turystów.
Hotele w najbardziej obleganych miejscach prześcigają się w uprzyjemnianiu urlopowiczom wolnego czasu, dostarczają coraz to nowszych rozrywek dla dorosłych i dla dzieci.
Ośrodki wypoczynkowe zapewniają nie tylko coraz to lepsze warunki jeśli chodzi o jakość pokoi hotelowych, ale i zaplecze gastronomiczne a także dodatkowe usługi.
Jeśli nie chcemy korzystać z hoteli możemy poszukać noclegu na własną rękę i dać się ponieść emocjom prawdziwego podróżnika, zdanego tylko na siebie, lokalną ludność i okoliczności przyrody.
Polskiemu turyście Bułgaria kojarzy się najczęściej ze Złotymi Piaskami i ich złotymi plażami nam Morzem Czarnym.
Ale Bułgaria to nie tylko Złote Piaski.
Znakomicie wypoczniemy również w Słonecznym Brzegu, Sozopolu, warto odwiedzić również Primorsko, Burgas czy Warnę.
Warna nie musi nam się już kojarzyć tylko ze śmiercią naszego króla Władysława Warneńczyka, tym bardziej, że ponoć nie zginął tu w bitwie a jedynie ją upozorował.
Kto wie może właśnie Wam uda się rozwiązać tę zagadkę i dowieść jej prawdziwości.
Kiedy już zakończymy szaleństwa związane z opalaniem, pływaniem i zwiedzaniem, warto posilić się jakimś lokalnym specjałem i spróbować znakomitego bułgarskiego wina.
Historia Bułgarii była przez wieki bardzo burzliwa, nakładały się tu wpływy słowiańskie, greckie i tureckie, taka mieszanka miała wpływ na kuchnię, która jest niezwykle bogata i różnorodna. Zjemy tu wspaniałe potrawy z mięs np. jagnięciny, warzyw czy ryb i owoców morza.
Bogactwo serów zadowoli niejednego smakosza, a wina pozwolą na jeszcze lepszy relaks. Nad całym tym bogactwem unosi się aromat czubricy, bez której nie można sobie wyobrazić bułgarskiej kuchni.
Bułgaria to również liczne zabytki związane z losami tego kraju, najważniejszy jest chyba Rilski Monastyr, klasztor leżący około 120 km od Sofii. Jeśli mamy ochotę odwiedzić teatr rzymski wystarczy udać się do Płowdiw, a to nie jedyna atrakcja tego drugiego pod względem wielkości miasta Bułgarii.
Miasteczko Nesebyr wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, można tam pospacerować wśród romantycznych uliczek i podziwiać jego niezwykłą architekturę.
To tylko niektóre z zabytków i miejsc wartych zobaczenia.
Czy warto spędzić wakacje w Bułgarii?
Naprawdę warto!
Jest tu nie tylko tanio, ale przede wszystkim pięknie, ciepło, smacznie i długo można by wymieniać zalety tego kraju, dlatego najlepiej już teraz zarezerwować urlop i osobiście go zobaczyć.
Dobry wypoczynek i zabawa są gwarantowane.

http://www.czas-wakacji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ