Olej lniany i jego cudowne właściwości

0
2899
Olej lniany i jego cudowne właściwości

Już od dawna wiadomo, ze olej lniany, ma ogromne, pozytywne znaczenie dla naszego zdrowia. Nic w tym dziwnego – przecież posiada on w swoim składzie omega-3, czyli tłuszcze, które wręcz doskonale wpływają na kondycję naszego organizmu.

Cudowne właściwości oleju lnianego

1. Omega – 3

Pierwszą, najważniejszą zaletą oleju lnianego, jest kwas omega – 3. Kwas ten, jest odpowiedzialny za wzrost w naszym organizmie dobrego cholesterolu, który powinien wypierać ten zły, doprowadzający do różnego rodzaju skrzepów i złogów. Wspomniane kwasy omega-3, wpływają również bardzo pozytywnie na budowę wszystkich organów w naszym ciele. Nic w tym dziwnego – przecież wchodzą one w ich skład.

2. Olej lniany a układ pokarmowy

Olej lniany, doskonale wpływa na kondycję naszego układu pokarmowego. Dlaczego? Ponieważ wyścieła je go od środka, likwidując wszelakie zaparcia i wpływając na odbudowę ich struktury. Jednym słowem, jeśli masz jakikolwiek problem z zaparciami, olej lniany, pomoże Ci przez to wszystko przejść 🙂

3. Olej lniany a kobiety

Olej lniany, bardzo pozytywnie wpływa na poziom hormonów kobiecych. Równoważy je, dlatego łagodzi on ich wpływ na nastrój kobiety. Jeśli kiedykolwiek Wasza dziewczyna, narzeczona bądź żona stają się w cyklicznych okresach bardziej zdenerwowane, koniecznie podajcie im olej lniany. Wpłynie on łagodząco na ich nastrój, co zresztą zauważycie już po kilku tygodniach…

4. Olej lniany a mężczyźni

Olej lniany, ma ogromne znaczenie w kwestii leczenia przerostu prostaty. Gwałtownie minimalizuje on ten wzrost, sprawiając, że mężczyzna (a przede wszystkim jego układ wydalniczy) działają o wiele lepiej. Pośrednim skutkiem, będzie wyeliminowanie nadmiernej ilości toksyn z organizmu mężczyzny.

5. Olej lniany a sport.

Olej lniany, ma ogromne znaczenie w kwestii uprawiania sportu. Dlaczego? Ponieważ dzięki niemu, organizm sportowca znacznie szybciej się regeneruje. A co, jeśli uprawiamy sport by schudnąć? W takim przypadku, olej lniany pomoże nam w walce z odkładającym się tłuszczem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ