Operacje plastyczne piersi – co trzeba o nich wiedzieć

0
1138
operacja plastyczna piersi

Na liście niejednokrotnie wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej pierwsze miejsce zajmuje powiększanie piersi. Przy użyciu skalpela można usprawnić również różne mankamenty biustu. Decyzja o operacji piersi musi natomiast zostać dokładnie przemyślana – rozważ plusy oraz minusy zabiegu. Zanim poddasz się zabiegowi plastycznemu, starannie wszystko przemyśl. Odpowiednią decyzję podejmij po pomocy ze specjalistami. Zastanów się, czego spodziewasz się po operacji piersi, oraz tak wyjaśnij to lekarzowi. Ekspert powie, lub twoje oczekiwania można zrobić oraz którą techniką.

Jak dobrać chirurga, który wykona operację piersi?

Musisz wiedzieć, czy chirurg ma właściwe certyfikaty oraz należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków i czy specjalizuje się w zabiegu, jakiemu wybierasz się poddać. Dowiedz się także, jakie uwagi na jego problem mają inni chorzy (tu potrzebne są fora internetowe).
Idealny specjalista winien wyjaśnić, czego możesz się spodziewać po danej operacji, odpowiedzieć na wszelkie pytania, przedstawić szczegółowy plan leczenia i prawdopodobne efekty zabiegu, krok po kroku wyjaśnić, co będzie robił, które są możliwe powikłania oraz jak klinika jest przygotowana do udzielenia ci bezpieczeństwa. Winien również porozmawiać z tobą na temat motywacji, która skłoniła cię do rozpoczęcia decyzji o operacji plastycznej piersi.
W domu jeszcze raz wszystko przeanalizuj.

czy operacje plastyczne piersi to dobry wybór
Co można zmienić przy pomocy operacji piersi

Chirurgicznej korekcie można poddać każdą część piersi. Niejednokrotnie kończy się defekty, które zdaniem kobiet szpecą je.
1. Zwiększenie piersi
Zazwyczaj pod tkankę gruczołową czy mięsień piersiowy uczy się implant wypełniony silikonem. Na wykonanie operacji w znieczuleniu ogólnym chirurg potrzebuje ok. godziny. Pacjentka jest w klinice dzień. Jednak zdarza się to rzadko, po operacji potrafią się pojawić uczuleniowe reakcje na ciało obce. Szwy zdejmuje się po 2 tygodniach czy łączy się szwy wchłanialne. Zanim to natomiast nastąpi, należy nosić stanik formujący oraz podtrzymujący biust, nie dźwigać a nie spać na brzuchu. Chociażby po zdjęciu wszelkich szwów oraz zagojeniu się ran stanik należy mieć całą dzień przez co najmniej 6 tygodni po operacji. Formę odzyskuje się po 2–3 miesiącach. Bezpośrednio po operacji nowe piersi potrafią się wydawać trochę obrzęknięte, słabiej działać na dotyk. Część symptomów ustępuje. Za zabieg należy zapłacić 7–8 tys.
2. Czasowe zwiększenie piersi
To najnowocześniejszy oraz mało inwazyjny sposób powiększania piersi. Do zabiegu zajmuje się gęsty żel zawierający stabilizowany kwas hialuronowy, który jest istotnym strukturalnym elementem skóry, tkanki podskórnej, łącznej. Żel trzyma się w systemie 1–2 lata w współzależności od stanu tkanek miękkich, wieku, trybu życia oraz aktywności ruchowej. Środek tenże jest adresowany do powiększania wyniosłości piersiowych, niwelowania asymetrii piersi, np. w wypadku wrodzonej choroby. Najodpowiedniejsze efekty ma się przy powiększaniu piersi symetrycznych, jeśli np. z miseczki A chcemy osiągnąć B. Żel jest wstrzykiwany w znieczuleniu miejscowym czy dożylnym pod gruczoł piersiowy. Przeprowadzenie zabiegu jest dostępne a nie wymaga szczególnego postępowania po jego przeprowadzeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ