Pielęgnacja twarzy, czyli 10 kroków codziennej koreańskiej pielęgnacji

0
1120
pielęgnacja twarzy, czyli 10 kroków codziennej koreańskiej pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy powinna być jednym z najważniejszych rytuałów naszej codziennej pielęgnacji. Ostatnio bardzo popularna stała się technika koreańskiej pielęgnacji twarzy, która została opisana przez Charlotte Cho w swojej książce pt. „Sekrety urody Koreanek”. Składa się ona z pielęgnacji złożonej z 10 kroków, z których każdy stanowi odrębny kosmetyk. Jednak bez obaw, nie należy każdego z nich powtarzać codziennie!

Przede wszystkim – oczyszczanie trój-etapowe

pielęgnacja twarzy, czyli 10 kroków codziennej koreańskiej pielęgnacjiRdzeniem owej pielęgnacji twarzy jest trój-etapowe oczyszczanie twarzy, które polega na robieniu demakijażu za pomocą oleju myjącego. I tutaj uwaga, oczyszczanie twarzy olejem odpowiednie jest również dla osób posiadających tłustą cerę, ponieważ właśnie olej najlepiej zwalczać olejem! Następnie należy użyć kosmetyku na bazie wody, czyli najczęściej żelu do mycia twarzy, pianki myjącej lub peelingu, który jednak powinien pojawić się po żelu do mycia twarzy. Na koniec należy przemyć całość tonikiem, jednak takim, który posiada śladowe lub żadne ilości alkoholu, ponieważ działa on na naszą skórę wyniszczająco. Tonik pozwala wyrównać odpowiednie ph skóry, które zostało zachwiane podczas oczyszczania.

Kolejno – 10 kroków odpowiedniej pielęgnacji

Te trzy etapy oczyszczania cery są niezbędne i stanowią jedynie przygotowanie do pielęgnacji twarzy. Poznałeś już cztery kroki z 10-krokowej pielęgnacji, czyli olejek myjący za pomocą którego wykonujemy demakijaż, żel myjący do twarzy lub piankę myjącą, peeling, który powinien być wykonywany około 3 razy w tygodniu, skupiając się na tzw. „strefie T” oraz brodzie i nosie, a także tonik zawierający śladowe ilości alkoholu. Po wykonaniu tych czynności możemy przejść do pielęgnacji twarzy, która składa się kolejno z użycia – esencji do twarzy (jest to podstawowy kosmetyk związany z pielęgnacją twarzy), serum, a następnie – jak największej ilości masek do twarzy. Koreanki kochają maski do twarzy, ponieważ zawierają one duże ilości odpowiednich składników odżywczych dla cery. Maski, które cieszą się największą popularnością to tzw. „maski w płachcie”. Można dostać je w sklepach drogeryjnych za kilkanaście złotych lub wykonać samemu z chusteczek wycinając kontur twarzy. Zalecane jest także raz w tygodniu używanie maski nawilżającej na całą noc. Następnie należy nakładać obowiązkowo krem pod oczy codziennie i krem nawilżający, a na koniec krem z filtrem, który powinien chronić naszą skórę przed szkodliwym wpływem promieni UV.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ