Smart TV – już komputer, czy jeszcze telewizor?

0
875
Smart TV – już komputer, czy jeszcze telewizor?

Bardzo trudno wyobrazić sobie współczesny telewizor bez funkcji Smart TV. W rzeczywistości wszelkie inteligentne funkcje telewizora przywołują na myśl funkcje komputera. Są tylko jakby przeniesione do interfejsu telewizora. Czy takie możliwości są jednak konieczne? Czy realnie wpływają na satysfakcję z dokonanego zakupu?

Smart TV: niezbędny w każdym telewizorze?

Konia z rzędem temu, kto znajdzie na półce sklepowej telewizor bez funkcji Smart TV. Ich brak jest typowy tylko dla najtańszych, absolutnie budżetowych modeli, po które i tak raczej nie będziesz chciał sięgnąć. Jesteś skazany na inteligentne funkcje bez względu na to, czy zdecydujesz się na odbiorniki firmy LG, Panasonic, Sony, czy też Samsung. Smart TV jest w każdym z nich.

Nie ma w tym absolutnie niczego dziwnego ani zaskakującego: to, co jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać gadżetem czy nieistotną innowacją, dzisiaj stało się absolutnym standardem, a wręcz  wymogiem. Nie ma zresztą czemu się dziwić: telewizor, dzięki inteligentnym funkcjom, staje się urządzeniem o absolutnie ogromnych możliwościach, co przysłuży się przede wszystkim każdemu widzowi.

Co może inteligentny telewizor?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: telewizor Smart TV może naprawdę dużo. Samo podłączenie go do Internetu sprawia, że zyskujesz dostęp do ogromnej bazy filmów i seriali w wysokiej rozdzielczości. Pozwala to na korzystanie z platform VOD, takich jak Netflix, Showmax, Player, czy HBO GO. W ten sposób nie jesteś skazany na konwencjonalne kanały i sam decydujesz, co i kiedy chcesz obejrzeć.

Oczywiście możesz też dowolnie przeglądać Internet, w tym sprawdzać pocztę czy newsy. Każdy producent zadbał też o charakterystyczny dla siebie interfejs, bez względu na to, czy będzie to Sony, LG czy Samsung, Smart TV pozwoli Ci na sterowanie Twoim odbiornikiem w najmniejszym szczególe. Większość tego typu systemów jest bardzo intuicyjna, zadowala więc nawet mniej „technologicznych” odbiorców.

Połączysz go z telefonem

Jednym z ciekawszych inteligentnych rozwiązań jest możliwość połączenia telewizora z Twoim smartfonem. Dzięki temu możesz przesyłać obrazy i filmy bezpośrednio na duży ekran odbiornika, a także przeobrazić swój telefon w pilot telewizyjny – co z pewnością jest dużo prostsze i bardziej precyzyjne, niż w przypadku klasycznego, konwencjonalnego pilota.

Lepsza jakość obrazu!

Pamiętaj też, że Smart TV – choć kojarzone głównie z funkcjami internetowymi – to również systemy, które mogą poprawiać jakość wyświetlanej treści. Dzięki temu, możliwe jest skalowanie rozdzielczości, poprawianie kolorystki wszelkich filmów oraz ich wyostrzanie. Miej więc świadomość, że wybierając telewizor inteligentny, wybierasz też lepszą, finalną jakość obrazu.

Smart TV: telewizor jutra

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na telewizory firmy LG, Sony, Panasonic czy może Samsung, Smart TV jest zdecydowanie czymś, co powinno przykuć Twoją uwagę. Inteligentne funkcje zdecydowanie poszerzają spektrum możliwości Twojego odbiornika i dostarczają większej satysfakcji z telewizyjnych seansów. Warto dokładnie zapoznać się z tymi dobrodziejstwami!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ