Sposób na wypadające włosy

0
1471

Każdy, bez względu na płeć czy wiek, marzy o tym, by mieć piękne, grube i bujne włosy. W aptekach i drogeriach półki wręcz uginają się pod ciężarem setek szamponów, odżywek, wcierek, suplementów i innych produktów, które mają pomóc w uzyskaniu zdrowych i pięknych włosów. Niestety, są sytuacje, w których żaden szampon nie pomoże. Sytuacje, w których należy udać się po poradę do lekarza od włosów.

Dlaczego włosy wypadają?

Przede wszystkim należy pamiętać, że wypadanie włosów to naturalny etap ich wzrostu. Średnio na miesiąc włos rośnie około 1 cm i po upływie od 2 do 6 lat zwyczajnie wypada. Dziennie u zdrowego człowieka wypada ich od 100 do 200 sztuk. Problem zaczyna się w momencie, kiedy zauważamy, że ubywa ich znacznie więcej.

Przyczyn wypadania może być wiele, na przykład:

a.    złe traktowanie – nieprawidłowe szczotkowanie, nieodpowiednie kosmetyki  (w tym zbyt częste farbowanie – zwłaszcza rozjaśnianie), zbyt mocne spinanie u kobiet, przebywanie w pełnym słońcu, częste stosowanie suszarki, prostownicy czy lokówki;
b.    palenie papierosów – niszczy włosy, powoduje utratę ich blasku, wpływa na wewnętrzną strukturę;
c.    stres – jeden z najczęściej występujących powodów łysienia. Stres powoduje rozregulowanie hormonów a to kończy się wypadaniem włosów i pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia;
d.    chemioterapia i niektóre leki;
e.    choroby skóry głowy;
f.    menopauza lub poród.

Co zatem zrobić, by przywrócić piękno swoich włosów?

Przede wszystkim należy zwrócić się do specjalisty, którym jest lekarz od włosów. Trycholog Katowice – bo tam najlepiej udać się na wizytę – to osoba, która specjalizuje się tylko i wyłącznie w leczeniu skóry głowy i włosów. Trycholog Katowice – http://www.drturowski.pl/pl/ analizuje stan skóry głowy, bada strukturę włosa i cebulek, leczy schorzenia związane ze skórą głowy (na przykład łupież, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry). Trycholog z Katowic będzie w stanie dobrać najbardziej odpowiednią metodę leczenia  a następnie sposób pielęgnacji włosów. Lekarz od włosów sprawi, że będą one znów piękne i bujne.

Klinika transplantacji włosów.

Czym jest transplantacja włosów? Jest to zabieg polegający na pobraniu mieszków włosowych z tylnej części głowy, gdzie występuje ich najwięcej. Następnie pobrany materiał dzieli się na pojedyncze egzemplarze, które umiejscawia się na nieowłosionej skórze głowy.

Zabieg zazwyczaj przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, które po zakończeniu operacji może powodować ból głowy, opuchliznę na czole i powiekach. Obrzęk jednak całkowicie znika w przeciągu od kilku dni do dwóch tygodni – w zależności od organizmu danego pacjenta.
Efekt końcowy, czyli wzrost włosów, widać po upływie 6 miesięcy. Jednak pierwsze oznaki są widoczne już po 3 miesiącach od zabiegu.

Przeszczep wykonany przez specjalistę, czyli lekarza od włosów, jest zabiegiem bezpiecznym – o ile zostanie prawidłowo przeprowadzony i w odpowiednio higienicznych warunkach. Klinika Transplantacji Włosów to miejsce, gdzie najlepiej udać się na taki zabieg. Tu każdy pacjent traktowany będzie indywidualnie i z należytą dbałością.

Choć przeszczep włosów nie należy do najtańszych metod leczenia łysienia, to jednak na chwilę obecną jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów . Warto jest zatem zastanowić się, czy wydawać co chwilę setki złotych na kolejne preparaty, po których efekt jest znikomy, czy zainwestować w pewną i sprawdzoną metodę przeszczepu mieszka włosowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMleczna maska do włosów
Następny artykułPuder mineralny

Życie jest tylko jedno, wykorzystaj je na maksa!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ