Sposoby na rozstępy – jakie najlepsze

0
933
rozstępy

Rozstępy w miarę upływu czasu rozwijają się i poszerzają, zmieniając zabarwienie na większe. W końcowej fazie bledną, zmniejszają się i przybierają formę nieregularnych linii. Na ich występowanie ma nacisk naturalne przybieranie wagi podczas ciąży oraz proces mechanicznego rozciągania skóry.

Dobre patenty na rozstępy

Choć rozstępy powstają często w szóstym i siódmym miesiącu ciąży, pierwsze, niewidoczne zmiany w postaci są już w pierwszym trymestrze. Powstawaniu rozstępów wtóruje mały świąd lub palenie. Wróg jest zły zatem walkę z nim należy podjąć wcześnie – także na poziomie profilaktyki. Warto wykorzystywać dietę bogatą w witaminy A, E, PP, B5 i mikroelementy szczególnie krzem i cynk oraz powszechnie ćwiczyć. Na początku ciąży warto sięgnąć po kosmetyki przeciw rozstępom, których zastosowaniem jest natłuścić i odżywić skórę oraz wpłynąć kojąco na wyciągniętą i swędzącą skórę brzucha. Żeby skóra lepiej chłonęła elementy odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych o ją powszechnie złuszczać. Warto zobaczyć, że jeśli kobieta ma rozstępy w rezultacie wahania wagi (wynikającej z kuracji czy wyczerpujących ćwiczeń na siłowni) musi się ona mieć z tym, że ciąża przyczyni się do zaistnienia następnych rozstępów. W tym przypadku profilaktyka jest niezwykle wskazana. Więc warto przygotować ciało na następujące zmiany i w gabinecie medycyny estetycznej.

jakie są skuteczne sposoby na rozstępy - jak je leczymy

Profilaktyka podjęta także przed rozpoczęciem uszkodzeń skóry będzie znacznie efektywna i mniejsza aniżeli leczenie powstałych już rozstępów. W gabinecie medycyny estetycznej winno się wykonać zabiegi poprawiające jędrność, nawilżenie i kondycję skóry w miejscach szczególnie narażonych na powstawanie rozstępów, czyli na brzuchu, piersiach, biodrach i dużej części ud.

Akcja: likwidacja rozstępów

Gdy na skórze pojawią się rozstępy, także nie musisz być na nie skazana na stałe. Dzięki ogromnemu postępowi laseroterapii i medycyny estetycznej znowu będziesz mogła zajmować się ładną, gładką skórą. Rozstępy leczymy tak jak blizny – przy użyciu rozwiązań laseroterapii, połączonej z mezoterapią. Najodpowiedniejsze wyniki uzyskujemy stosując terapie łączone. Gdy mówimy o zabiegach, które faktycznie redukują rozstępy w sposób widoczny i udokumentowany, to trzyma się to z określonym uszkadzaniem skóry laserami frakcyjnymi oraz plazmą frakcyjną. Takie terapie kojarzymy z mezoterapią preparatami bogatymi w kwas hialuronowy oraz witaminę C. Bardzo atrakcyjne wyniki daje także wykorzystywanie tej kuracji z remodelingiem – intensywnym, kontrolowanym podgrzewaniem skóry przez podczerwień lub fale radiowe. Wynik ten możemy uzyskać dzięki zabiegom Zaffiro oraz Accent XL. Celem wszystkich wymienionych zabiegów jest pobudzenie skóry do wielkiej i skutecznej regeneracji, co w rezultacie prowadzi do stworzenia młodych komórek i nowego kolagenu. – Warto także nadmienić, że dzięki złożonej kuracji laserowej, lekarz może także usunąć szpecącą bliznę po cesarskim cięciu – tłumaczy dr Ilona Wnuk-Bieńkowska z klinik Esteticmed.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ