SUP dmuchany a twardy – jaki wybrać?

0
565

Coraz większą popularnością w Polsce zaczynają się cieszyć rozmaite sporty wodne: od pływania kajakiem po pływanie na desce SUP. Stand Up Paddle (SUP) lub Paddleboard to świetna forma zarówno rozrywki, jak i treningu dla całej rodziny. Nie ulega wątpliwościom, że SUP dmuchany różni się pod kilkoma względami od tradycyjnej, twardej deski. W tym tekście postaram się przedstawić różnice między nimi, co – mam nadzieję – przybliży nieco ich specyfikację i przeznaczenie oraz pomoże dokonać właściwego wyboru.

Deska twarda – czy solidniejsza?

Wbrew pozorom twarde deski nie wykazują się większą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia – wręcz przeciwnie, są na nie bardziej podatne niż SUP dmuchany. Należy również pamiętać, że ich przetransportowanie może okazać się lekko problematyczne. To co je natomiast wyróżnia, to możliwość osiągnięcia zawrotnej prędkości oraz bardzo dobra stabilność nawet przy wysokich falach i wietrznej pogodzie. Aspekty te na pewno zostaną docenione przez każdego bardziej lub mniej zaawansowanego sportowca. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup twardej deski – jaką wybrać? Z czystym sumieniem mogę polecić kanadyjskiego producenta desek PELICAN – jest to światowy lider w projektowaniu i produkcji desek, obecny na rynku od ponad 50 lat. Wyroby tej marki cechują się niesamowitą trwałością – zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów przy użyciu najnowocześniej technologii. Inwestując swój ciężko zarobiony pieniądz, warto zaufać sprawdzonej i rzetelnej firmie. 

SUP dmuchany – idealne rozwiązanie dla każdego?

Wszystko zależy oczywiście od oczekiwań potencjalnego użytkownika. SUP dmuchany jest wypełniony mocno sprężonym powietrzem. Bardzo dobrze znosi upadki i uderzenia. Przetransportowanie pompowanej deski SUP nie jest żadnym kłopotem – wystarczy spuścić powietrze, złożyć i schować deskę do torby, która często jest dołączana przy zakupie. Jakieś minusy? To, co było ogromną zaletą twardej deski – stabilność, szybkość – w tym przypadku lekko kuleje. SUP dmuchany nie gwarantuje po prostu tak dobrych osiągów. Jest ponadto podatny na znoszenie przez wiatr. Myślę jednak, że w przypadku rekreacyjnego wypadu, z rodziną lub bez, spełni on idealnie swoje zadanie. Jaki wybrać? Polecam zaznajomić się z ofertą marki AZTRON: firma ta została stworzona przez ludzi kochających sporty wodne, a ich zaangażowanie i miłość do tej formy aktywności daje się odczuć w każdym ich wyrobie. 

Polecane miejsca na zakupy

Decydując się na zakup deski, warto zrobić sobie małe rozeznanie – najpierw sprecyzować swoje oczekiwania, a następnie porównać osiągi interesujących nas produktów i ich ceny. Jeżeli interesuje Cię SUP dmuchany lub twardy, idealnym miejscem będzie dla Ciebie strona GoSup.pl. Znajdziesz tam zarówno deski, jak i wszelkiego rodzaju odzież i akcesoria, które są niezbędne do rozpoczęcia przygody z tym sportem wodnym.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ