Techniki naturalnej depilacji

0
787
Techniki naturalnej depilacji

Depilacja do niedawna kojarzona była z zabiegiem typowym dla kobiet. Dzisiaj jednak coraz więcej mężczyzn decyduje się na usunięcie włosków np. z klatki piersiowej, pośladków czy okolic bikini. Z uwagi na fakt, że wciąż powstaje wiele salonów urody dla mężczyzn, coraz częściej depilacja wpisywana jest w zabiegi oferowane przez barber shopy. Jeśli Twój facet wciąż szuka sprawdzonego gabinetu, koniecznie przeczytaj ten artykuł http://www.bspraszka.pl/szukasz-sprawdzonego-barber-shopu-w-opolu-sprawdz-zanim-zadzwonisz-do-kumpla/. Dowiesz się z niego, jak i gdzie znaleźć najlepszy salon dla swojego mężczyzny, a Ty przy okazji poznasz tajemnicę tego zawodu.

Naturalna depilacja dla mężczyzn i kobiet

Artykuł zaczęliśmy, skupiając się na mężczyznach, tymczasem naturalne techniki depilacji, które chcemy w nim zaprezentować, mogą być stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Co więcej, są to metody bezpieczniejsze niż kremy czy woski, dlatego też wiele salonów kosmetycznych decyduje się je wdrożyć w swoją ofertę.

Przeglądając oferty profesjonalnych salonów na stronie https://www.moment.pl/depilacja/rzeszow, możemy znaleźć między innymi takie zabiegi jak depilacja pastą cukrową czy tzw. nitkowanie. To dwie najbardziej popularne techniki naturalnej depilacji, które stosowane są w polskich gabinetach. Na czym polegają?

Depilacja pastą cukrową

To metoda, którą zna pewnie większość z kobiet. Depilacja pastą cukrową wygląda podobnie do depilacji woskiem. Z tą różnicą, że pasta cukrowa jest naturalnym produktem uzyskiwanym z cukru, soku z cytryny i wody. Zmieszanie odpowiednich proporcji składników i podgrzewanie ich do momentu aż masa uzyska brunatny kolor, sprawia, że w efekcie otrzymujemy pastę, która idealnie nadaje się do depilacji wszystkich części ciała. Duża zawartość cukru to dodatkowy argument przemawiający za wyborem tej metody, gdyż cukier jest naturalną barierą ochronną dla skóry. Zabieg jest mniej bolesny niż depilacja woskiem i bardziej higieniczny, gdyż poza pastą nie używa się żadnych dodatkowych akcesoriów. Wykonywany w salonie kosmetycznym przez wprawioną osobę jest niemalże bezbolesny i daje spektakularne efekty utrzymujące się nawet na kilka tygodni.

Nitkowanie

To kolejna metoda, która powoli wdrażana jest w profesjonalnych salonach. Niestety wymaga nie lada wprawy i precyzji, aczkolwiek rezultaty też są spektakularne. Metodę tę stosuje się najczęściej przy depilacji łuku brwiowego oraz górnej wargi czy bródki. Polega na precyzyjnym wyrywaniu włosków wraz z cebulką za pomocą specjalnie skręconej bawełnianej nitki. Mechanizm działania tej metody jest prosty. Wystarczy związać nić, tworząc pętlę, a następnie skręcić ją dwukrotnie i zapleść na dwóch palcach obu dłoni w taki sposób, aby wykonując ruchy (jak przy cięciu nożyczkami), pętla precyzyjnie przesuwała się na boki. Nie jest to proste zadanie, ale wprawiona kosmetyczka potrafi błyskawicznie wydepilować górną wargę czy łuk brwiowy podczas gdy klientka niemalże nie odczuje żadnego dyskomfortu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ