Waga dziecka

0
624
Waga dziecka

Kobieta, która jest w ciąży, zazwyczaj bardzo przeżywa czekający ją poród. Powiedzieć trzeba z całą pewnością, że jest to doświadczenie ciężkie, ale też odmieniające nasze myślenie i dodające skrzydeł. Stajemy się silniejszymi kobietami, jeśli udało nam się urodzić dziecko siłami natury. Maluch odmienia nasze spojrzenie na rzeczywistość. Jest mały i jesteśmy za niego odpowiedzialne, to zmienia człowieka.

Ile powinno ważyć dziecko?
Dziecko, które się rodzi zazwyczaj waży około trzech kilogramów, ale są też kolosy, które osiągają wagę znacznie ponad czterech kilogramów. Takie noworodki, zazwyczaj są wyciągane z brzucha przez ciecie cesarskie, ponieważ bardzo ciężko jest jest urodzić, narobiłyby szkód przeciskając się przez kanał rodny. Mniejsze dzieci są bardzo drobne. Przyjmuje się, że zdrowy noworodek może ważyć od 2,5 kg w górę.

Rodzice bardzo się cieszą i doznają wielu niesamowitych emocji, kiedy na świecie pojawia się ich syn lub córka. Zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsze dziecko. Trzeba wtedy tyle zrobić, przygotowań i zakupów jest naprawdę sporo. Maluch potrzebuje wózka, pieluch, nosidełka, ubranek. Wszystko to można przygotowywać systematycznie, zaraz po tym, jak dowiemy się o ciąży. Daje to możliwość działania bez pośpiechu.

Dziecko może być marudne, zwłaszcza na początku, kiedy jeszcze nie przesypia nocy i cały czas chce jeść. Dobrze jest zaspokajać wszystkie jego potrzeby. Matki zazwyczaj karmią piersią. Laktacja to niezwykły dar, który otrzymały kobiety. Mogą wykarmić swoje dziecko i dać mu pokarm, który pozwala noworodkom rosnąć oraz budować więź z mamą. Jest to niezwykłe doświadczenie. Warto długo karmić dziecko i nie rezygnować z tego, jeśli zdaje się brakować mleka. Trzeba malucha jak najczęściej przystawiać do piersi. Z pewnością okaże się, ze pięknie przybiera na wadze, czasem jest tak, że maluch po miesiącu osiąga wagę około 5 kilogramów.

Jest to naprawdę dużo, potem przestanie przybierać w takim szybkim tempie. Około roku waga dziecka może się zatrzymać, jest to czas szczególnego rozwoju i wzrostu. Dzieci zaczynają jeść pokarmy stałe takie jak dorośli.

http://www.intelektualnie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo po stracie zęba?
Następny artykułTarczyca

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ