Włączenie roamingu

0
598
Włączenie roamingu

Bardzo często operatorzy komórkowi chwalą się swoim zasięgiem. Podobno obejmuje on praktycznie cały kraj i nic nie powinno stać na przeszkodzie, żeby się z kimś połączyć z dowolnego miejsca w kraju. Jednak jest to zazwyczaj tylko teoria, a praktyka to już coś zupełnie innego i bardzo często klienci narzekają na zasięg danego operatora, który sugerował przy podpisywaniu umowy, że wszystko będzie działać bez większych problemów i wszystko będzie w porządku. Jednak większość osób nie wie, że na przykład ma wyłączony roaming krajowy jakiegoś innego operatora.

Zasięg innego operatora w telefonie
Bardzo często, a nawet praktycznie wszystkie sieci mają podpisane między sobą umowy, dzięki którym klienci jednej sieci mogą połączyć się z nadajnikami innej sieci. Wszystko to ma znaczenie, ponieważ, niektóre nadajniki innych sieci znajdują się w takich lokalizacjach, gdzie nie ma innych i to właśnie dzięki tym umowom, klienci mogą dzwonić z dowolnego miejsca w Polsce. Jednak jeśli ktoś nie ma włączonego roamingu krajowego to niestety ale nie będzie mógł działać na wszystkich sieciach, tylko na macierzystej. Macierzysta sieć, jest to sieć tego operatora, u którego ma się podpisaną umowę.

Jak włączyć roaming w plusie
Włączenie roamingu każdego operatora wygląda tak samo, jednak w tym przykładzie zostanie użyta sieć plus. Jest to dość proste i szybkie i wystarczy wejść w ustawienia telefonu, następnie sieci, operatorzy sieci i wybrać automatycznie. Wybór automatycznie pozwoli na łączenie się automatycznie z każdą siecią, telefon będzie się łączył z tą siecią, która ma najlepszy zasięg w danym obszarze. Jednak czasami może wyskoczyć komunikat, że nie można się połączyć z daną sieci jeśli wybierze się ją ręcznie. Jeśli taki komunikat się pojawi to trzeba zadzwonić do swojego operatora, który powinien na prośbę klienta odblokować jemu dostęp do nadajników, z którymi jego sieć na podpisaną umowę. Po odblokowaniu połączenie się z inną siecią będzie możliwe i będzie można cieszyć się roamingiem.

http://4emotion.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić mizerię?
Następny artykułCo z pitami?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ