Woda gazowana czy niegazowana podczas odchudzania?

0
687
Woda gazowana czy niegazowana podczas odchudzania?

Woda to podstawowy składnik naszego organizmu. Dlatego też media tak usilnie przypominają, iż regularne jej spożywanie ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Wiele osób zastanawia się jednak – jaką wodę wybrać: gazowaną czy niegazowaną? Czy picie jednej, jak i drugiej podczas odchudzania ma takie samo działanie? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

1. Regularne picie wody
Zaleca się, by przeciętny człowiek wypijał dziennie minimum 2 litry wody dziennie. Brak nawodnienia ma negatywny wpływ na sporą ilość reakcji metabolicznych w naszym ciele. Wiele dietetyków twierdzi, że jeżeli wypijamy kawę lub herbatę – to również te płyny należy uzupełniać wodę. Szklanką wody powinniśmy zaczynac i kończyć dzień. Rano – przyspiesza ona metabolizm, wieczorem pomaga uspokoić pracę żołądka oraz ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie podczas snu. Jaką jednak wodę wybrać?

2. Woda niegazowana
Zarówno jedna, jak i druga ma swoich zwolenników i przeciwników. Przez wiele osób za zajdrowszą uważana jest woda niegazowana. W zależności od rodzaju i marki posiada ona zróżnicowaną ilość minerałów. Najczęściej klienci wyboerają wody niegazowane źródlane, które uważane są za dużo zdrowsze i bogatsze. Niektórzy jednak zgodnie twierdzą, iż wypijanie tych dwóch litrów wody niegazowanej jest dośc trudne. Woda niegazowana jest dla nich bezsmakowa.

3. Woda gazowana
Woda gazowana z kolei, nasycona jest dwutlenkiem węgla. Dzięki temu podczas jej picia mamy doczynienia z wieloma bąbelkami, które charakterystycznie pulsują nam zarówno w szklance, jak i w jamie ustnej. To sprawia, że woda w smaku jest bardziej wyrazista. Czy jest ona jednak zdrowa? Można śmiało stwierdzić, że tak.

4. Woda gazowana a odchudzanie
Podczas zrzucania zbędnych kalorii regularne picie wody ma ogromne znaczenie. Wiele osób rezygnuje w tym czasie ze słodkich, kolorowych napojów właśnie na rzecz wody gazowanej. Woda gazowana (tak jak niegazowana) pomaga w metaboliźmie, odpowiada za transport składników odżywczych oraz przyczynia się do wydalania toksycznych dla organizmu produktów przemiany materii. Dlatego podczas odchudzania nie musimy jej się obawiać. Jeżli bardziej nam smakuje i chętniej wypijamy 2 litry dziennie – nic nie stoi na przeszkodzie, powinno się ją pić.

5. Jaką wodę gazowaną kupić?
W związku z tym, iż społeczeństwo coraz bardziej chce żyć w zgodzie z naturą oraz stara się wprowadzać ekologiczne nawyki do swojego życia – warto stawiać na wodę w szklanych butelkach. Woda w butelkach plastikowych po otwarciu powinna być wypita w ciązgu 1 dnia. Woda w szklanej butelce jest dużo bardziej zdrowsza, plastki nie zepsuł jej smaku a my nie odpowiadamy za produkcję dodatkowych śmieci. To dużo mądrzejsze i ciekawe rozwiązanie, które warto wprowadzić do swoich domów. Bardzo modnym rozwiązaniem (lecz nie wszędzie dostępnym) są syfony z wodą. Syfony z wodą są to butelki zwrotne, które można wielokrotnie napełniać. Woda z nich smakuje dużo lepiej a gaz nie ucieka. Jeżeli mamy taką możliwość – warto z nich skorzystać.

http://www.muscular.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ