7 pomysłów na zabawy w domu z dziećmi

0
439
7 pomysłów na zabawy w domu z dziećmi

W obecnych czasach dzieci, nawet te najmłodsze, coraz więcej czasu spędzają przy smartfonach lub tabletach. Rodzice są zbyt zajęci swoimi sprawami lub brakuje im pomysłów na odciągnięcie pociech od tych mało kreatywnych zajęć. Jednak warto zdobyć się na wysiłek, poszukać inspiracji na zajęcia, które wspomogą rozwój dziecka, rozwiną jego wyobraźnię oraz wpłyną na jego prawidłowy rozwój. Warto znaleźć taką formę aktywności, która będzie dopasowana do zainteresowań dziecka, tak aby wspólne zajęcie było nie tylko edukacyjne, ale również pasjonujące.

A więc jak zająć dziecko w domu? Oto kilka ciekawych propozycji:

1. Przyklejanie naklejek

W sprzedaży znajdziemy bogatą ofertę książeczek z naklejkami. Zadaniem dziecka jest znalezienie właściwego miejsca, w którym należy umieścić naklejkę. Na początku dziecku może być trudno to zrobić, dlatego my, rodzice służymy naszą pomocą. Jeśli nie mamy akurat tego rodzaju książek możemy powycinać różne kształty z papieru kolorowego i przyklejać klejem na kartkę.

2. Samodzielnie wykonane puzzle

Doskonałym pomysłem może okazać się znalezienie różnego rodzaju obrazków, pocięcie ich na proste fragmenty, które następnie dziecko poukłada w całość.

3. Tworzenie kartek

Przygotujmy czystą kartkę papieru, którą nasz podopieczny udekoruje w dowolny sposób. Możemy w tym celu wykorzystać bibułę, waciki, watę, brokat, cekiny i wszystko, co tylko znajdziemy w domu a przyda się do dekoracji. Pozwólmy dziecku na fantazję i niech realizuje własne pomysły.

4. Artystyczne obrazy

Kreatywne może się okazać malowanie rączkami. W tym celu dajemy dziecku farbę i pozwalamy na swobodne maczanie w niej rąk i odbijanie ich na kartkach. Dzięki takiemu spontanicznemu odciskaniu farby powstaną zachwycające obrazy, które dadzą dziecku dużą satysfakcję.

5. Tworzenie muzyki

Zajrzyjmy do szafek kuchennych i sprawdźmy, które sprzęty możemy wykorzystać jako instrumenty. Uderzajmy pokrywkami o siebie, zagrajmy łyżką na garnku czy patelni i pokażmy, że tak powstają dźwięki.

6. Zabawa w kuchni

Mniejsze dzieci ucieszą produkty spożywcze w roli zabawek. Wszelkie kasze, ryże, mąki, płatki, będą doskonałe do poznawania różnorodnej faktury. Przydadzą się również naczynia i łyżki drewniane. Dajmy dziecku przesypywać, mieszać, dotykać, badać rączkami. Możemy nasypać kaszę mannę na tacę i pozwolić pisać po niej palcem. Tego rodzaju zajęcia to doskonałe zabawy dla dzieci w domu.

7. Jeśli nadal nie wiemy jak zająć dziecko, możemy zainteresować je robieniem eksperymentów. Maluchy to uwielbiają a ciekawe inspiracje znajdziemy w Internecie.
Jak możemy zauważyć, na zabawy z dziećmi w domu zawsze znajdą się pomysły, a dzieci będą nam wdzięczne za ten wspólnie spędzony czas i nasze zainteresowanie.

Sprawdź ofertę Moje Bambino: https://mojebambino.pl/62/Zabawki, a na pewno zainspirujesz się do codziennych zabaw z dzieckiem w domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ