Rzęsy – pielęgnacja sztucznych i naturalnych rzęs 

0
539
rzęsy

Długie i piękne rzęsy to marzenie wielu kobiet. Codzienny makijaż oraz demakijaż mogą nie tylko osłabiać, a także niszczyć rzęsy, przez co stają się one cienkie i mogą nadmiernie wypadać. Oczywiście w dzisiejszych czasach możemy pokusić się o zabieg przedłużania rzęs, jednak zawsze konieczna jest ich naturalna pielęgnacja, która pomoże wzmocnić naturalne rzęsy, nawet po zabiegu przedłużania. Jak dbać o rzęsy sztuczne i naturalne? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/pielegnacja-naturalnych-i-sztucznych-rzes/ 

Rzęsy – jak długo rosną? 

Rzęsy to krótkie włosy, które rosną na granicy powieki górnej oraz dolnej. Na górnej powiece znajduje się od 150 do 250 rzęs, które osiągają długość od 8 do 12 mm. Z kolei powieka dolna zawiera około 50-150 rzęs, których długość wynosi około 6-8 mm. Czas życia rzęs wynosi od dwóch do czterech miesięcy, po czym wypadają, a w ich miejscu wyrastają kolejne. 

Naturalne rzęsy – pielęgnacja 

Kobiety przykładają dużą uwagę do tego, aby ich rzęsy wyglądały perfekcyjnie. Do tego idealnie sprawdzi się dobry tusz. Jednak sam makijaż to nie wszystko. Bardzo ważna, a może nawet ważniejsza, jest codzienna pielęgnacja oraz wzmacnianie rzęs. Jest to bardzo ważne, w celu utrzymania zdrowych i pięknych rzęs. Konieczne jest więc pamiętać o tym, żeby dokładnie oczyszczać twarz oraz okolic oczu przed snem. Zawsze należy używać preparatów, które polecane są do oczu. W drogeriach możemy zakupić gotowe produkty, które pozwalają na wzmocnienie rzęs oraz ich pogrubienie czy wzrost. Dobry preparat do pielęgnacji rzęs to olejek rycynowy, który nie tylko wzmacnia, ale i wydłuża rzęsy. Bardziej efektywnego działania można wymieszać olejek rycynowy wraz z zawartością kapsułek witaminowych A i E. 

Rzęsy przedłużane – jak o nie dbać? 

Rzęsy przedłużane w salonie kosmetycznym żeby mogły zachować nienaganny wygląd, muszą być w odpowiedni sposób pielęgnowane. Posiadaczki przedłużanych rzęs powinny je szczotkować i delikatnie oczyszczać. Dobrze jest też spać na plecach lub boku, a nie na brzuchu, ponieważ unikamy w ten sposób zabijania rzęs podczas snu. Kiedy dotykamy rzęs, Zawsze powinniśmy wykonywać zamiatający ruchy ku górze, a dzięki temu unikniemy wykręcania rzęs na boki. Powinniśmy też powstrzymywać się od pocierania oczu lub rzęs. Przez co najmniej 48 po zabiegu nie powinniśmy korzystać z sauny, ani basenu. Niewskazany jest też usuwanie rzęs na własną rękę, ponieważ tym sposobem możemy sobie wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. 

Demakijaż oczu – jak go wykonywać? 

Demakijaż oczu powinniśmy wykonywać przy pomocy wacika, który nasączony jest płynem do demakijażu. Bardzo ważne jest to, aby nie szarpać że jest podczas nakładania makijażu oraz zmywania go. Dobrze jest wypracować nawet pielęgnacyjny, który polega na aplikacji kremu pod oczy, nie zapominając o nałożeniu na rzęsy serum odżywczego. 

Zobacz też: http://www.gospodyni24.pl/kremy-do-rak-jak-pielegnowac-skore-dloni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ