Ampułki do mezoterapii bezigłowej – co w składzie?

0
884
Ampułki do mezoterapii bezigłowej – co w składzie?

Mezoterapia bezigłowa to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się nie tylko profesjonalny sprzęt, ale także odpowiednie kosmetyki. Do nich należą ampułki. Poniżej sprawdzamy co można znaleźć w ich składzie.

Ampułki do mezoterapii bezigłowej – składy

Jak można się domyślić składy ampułek do mezoterapii bezigłowej mogą być bardzo różne. Znajdować się w nich jednak powinny wyłącznie substancje aktywne. Do takich należy np. krzemionka organiczna, która hamuje procesy starzenia. Regeneruje tkankę łączną, a także stanowi jej strukturalny budulec. Co więcej wchodzi ona w skład elastyny, kolagenu, proteoglikanów i glikoprotein strukturalnych. Zaznaczyć należy, że jej działania obejmują również odbudowę błon komórkowych, co oznacza ich ochronę przed utlenianiem wywoływanym przez wolne rodniki. Krzemionka organiczna pełni także funkcję regulatora przemian i podziałów komórkowych. Kolejnym często występującym składnikiem jest kofeina. Ta substancja aktywna działa wielopłaszczyznowo. Po pierwsze wspomaga rozkład tłuszczu, uwalnianie ich z krwiobiegiem, a także wydalanie. Po drugie usprawnia ona pracę naczyń krwionośnych i układu chłonnego. Wspomaga także eliminację z organizmu toksyn, a także innych składników przemiany materii. Ciekawą substancją jest także wyciąg z wąkroty azjatyckiej pozyskiwany z rośliny mającej silne działanie stymulujące biosyntezę kolagenu w skórze właściwej. Tego rodzaju substancja poprawia mikrokrążenie, a także wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Co więcej wykazuje ona silne działanie przeciwutleniające, które jest wywoływane wolnymi rodnikami.  Można ja stosować również przy łagodzeniu stanów zapalnych, które znajdują się na skórze. Z kolei wyciąg z karczocha zwyczajnego zawarty w ampułkach do mezoterapii bezigłowej najczęściej łączony jest z krzemionką organiczną. Jego działanie obejmuje wspomaganie procesów drenażu limfatycznego, a także redukcję nadprogramowej tkanki tłuszczowej.

Ampułki do mezoterapii bezigłowej – gdzie kupić

Zaznaczyć należy, że tego rodzaju produktów nie powinno się kupować w przypadkowym sklepie. Jako ich ich składy wtłaczane są bezpośrednio w głąb skóry, to należy zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza jeśli przyglądamy się składom. Zaufać można między innymi firmie http://phyris.mensabeauty.pl/. Oferuje ona nie tylko produkty testowane we własnych laboratoriach, ale także szeroko pojęte doradztwo. Obejmuje ono tak pomoc przy wyborze kosmetyków do gabinetu jak i kompletowanie składu personelu. Co więcej można spodziewać się także szkoleń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ