Aranżacja salonu w stylu industrialnym – pomysły i podpowiedzi

0
1294
Aranżacja salonu w stylu industrialnym - pomysły i podpowiedzi

Każdy z nas chciałby mieć naprawdę piękny dom – taki, w którym będziemy czuć się dobrze, który będą podziwiali nasi znajomi i który umożliwi nam odpoczynek. Jak jednak możemy otrzymać taki efekt?

Styl industrialny – prawdziwa rewolucja 

Przede wszystkim warto tutaj opowiedzieć trochę o stylu industrialnym, który dzisiaj robi się coraz bardziej popularny. Inspirowany jest on rewolucją przemysłową i wyglądem dawnych fabryk. W związku z tym barwy dominujące w tym stylu to beże, przydymiona czerwień, butelkowa zieleń, czerń, barwy miedzi i stali. Z kolei materiały używane do aranżacji wnętrz to cegła, surowe drewno, stal albo beton. Warto jeszcze dodać, że często w tym stylu używane są do dekoracji albo jako meble przeróżne przedmioty wykorzystywane w przemyśle – worki na mąkę jako poszewki, łóżko z palet, stolik ze skrzynki na owoce czy lampa fabryczna. 

Aranżacja salonu – dekoracyjne ściany dopełnieniem wnętrza

Szczególne dla tego stylu jest także to, że ściany pełnią swego rodzaju dekoracyjną funkcję. Jak to możliwe? Otóż tutaj często ściana wykonana jest z materiału jak cegła czy beton, co pozornie wygląda na brak wykończenia, jednak jest zamierzonym i w pełni estetycznym efektem. O czym tu należy jednak pamiętać? Przede wszystkim nie należy przesadzać. Jedna ściana w salonie wykonana z cegły czy betonu w zupełności wystarczy.

dekoracje ścian beton i drewno

W tym stylu modne jest także zostawianie naturalnych elementów podporowych czy rur na zewnątrz, estetyczne ich odnowienie i umalowanie oraz traktowanie jako elementu dekoracyjnego. A jakie jeszcze inne mamy dekoracje ścian? Na pewno będą wśród nich zdjęcia, szczególnie miast, szkice, rysunki, projekty graffiti…

Beton dekoracyjny w aranżacji wnętrz – prawdziwy czy imitacja?

Jednak jak to jest z tym betonem w stylu industrialnym? Gdzie go zastosować? Czy to naturalny beton? Otóż trudno na o pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, bowiem istnieje bardzo wiele możliwych zastosowań betonu oraz równie dużo sposobów na jego imitację. 

Zacznijmy jednak od tego, że obecne naturalny beton stanowi całkiem dobry pomysł na ścianę albo na podłogę – tylko nie na wszystko naraz! Z naturalnego betonu robi się także często blaty. 

Jednak oprócz takiego zwykłego betonu mamy na przykład beton dekoracyjny w pistacji płytki imitujące go. Warto także rozważyć drobnoziarnisty tynk mineralny. On nadaje wnętrzu dość niezwykłego charakteru – symetrię gładkich ścian burzą tu ciemniejsze, chropowate zagłębienia przypominające lekko zadrapania. Całość można pomalować na dowolny kolor uzyskując niepowtarzalną ścianę. 

Postarzane drewno – To jest modne!

Warto jeszcze na koniec dodać, że dzisiaj w cenie jest postarzane drewno. Jak uzyskać taki efekt? Jak malować drewno? Oczywiście w sklepach znajdziemy bardzo wiele tego typu mebli, jednak warto zauważyć, że styl industrialny daje nam niepowtarzalną okazję do przerobienia naszych starych mebli czy do wykonania tanio mebli z np. palet. Jak zatem się do tego zabrać? Otóż najpierw trzeba dokładne wyczyścić i wyrównać dany mebel – czasem wystarczy papier ścierny, czasem konieczna jest szlifierka. Dalej w zależności od mebla wybieramy bejcę lub lakierobejcę. Malujemy i na koniec wykonujemy artystyczne przetarcia. I gotowe!

jak malować drewno

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ