Bezpieczne sposoby na zakładanie soczewek

0
504
Bezpieczne sposoby na zakładanie soczewek

O przewadze soczewek kontaktowych nad okularami można by długo mówić. Jest jednak argument, który lubią podkreślać zwolennicy okularów: ich włożenie na nos jest proste, podczas gdy soczewki sprawiają pod tym względem wiele problemów. Tak naprawdę jest to jednak kwestia wprawy. To normalne, że ludzie mają opory przed samodzielnym nałożeniem soczewki, z czasem staje się to jednak czynnością naturalną i prostą do wykonania.

Jak zakładać soczewki?

Zakładanie soczewek zawsze powinno poprzedzić umycie i osuszenie rąk. Następnie można sięgnąć po soczewkę. Warto zawsze zakładać je w tej samej kolejności, co zmniejsza ryzyko ich pomylenia. Dobrze upewnić się, czy soczewka nie wywinęła się na drugą stronę. W tym celu trzeba zbadać jej kształt – powinien być idealnie półkolisty. Jeśli wszystko jest w porządku, można założyć soczewkę na oko. Najlepiej jest wolną ręką przytrzymać powiekę, tak, aby powstrzymać odruch mrugania. Na palcu drugiej ręki powinna znaleźć się soczewka, którą trzeba teraz nałożyć na gałkę oczną. Wzrok należy kierować do góry, umieścić na oku soczewkę, a następnie delikatnie puścić powiekę i zamknąć oko, aby soczewka mogła się dopasować do gałki ocznej.

Po jakie soczewki sięgnąć?

Zawsze warto mieć na uwadze jakość soczewek. Zapewnią one nie tylko idealny obraz widzenia, będą także łatwiejsze w obsłudze. Zakładanie soczewek jest dużo prostsze z propozycjami marki Acuvue. Dlaczego? Soczewki te mają jasnoniebieskie zabarwienie, dzięki czemu są lepiej widoczne w pojemniczku. Zabarwienie to jednak nie jest widoczne po nałożeniu na gałkę oczną! Inne udogodnienie to możliwość łatwego sprawdzenia krawędzi soczewek. Wystarczy ją nałożyć na opuszek palca. Jeśli ma kształt miseczki – wszystko jest w porządku. Jeśli nie, trzeba odwrócić soczewkę na drugą stronę. Warto wspomnieć, że soczewki Acuvue są stworzone z miękkich materiałów, dzięki czemu są komfortowe do noszenia. Chronią także oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV i utrzymują odpowiednie nawilżenie oka.

Wiele osób odwleka moment sięgnięcia po soczewki, nawet jeśli wiedzą, ile przynoszą one korzyści. Powód jest prosty: lęk przed zakładaniem soczewki. To może wydawać się skomplikowane czy nieprzyjemne. Tak naprawdę można jednak w zakładaniu soczewki szybko dojść do wprawy. Najważniejsze to wykonać ten pierwszy krok i po prostu spróbować. Z każdym kolejnym zakładaniem soczewek proces ten będzie przebiegał lepiej i szybciej, a sama osoba z wadą wzroku doceni komfort i wolność, jakie zapewniają soczewki. Co zrobić, gdy chcemy zdjąć soczewkę? Przeczytaj poradnik przygotowany przez specjalistów na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ