Metody przedłużania włosów – która daje najlepsze efekty?

0
558
Metody przedłużania włosów

Włosy z wiekiem stają się słabsze i często trudno jest osiągnąć pożądaną długość. Tymczasem obecnie istnieją skuteczne metody ich zagęszczania i przedłużania. To dobra wiadomość dla osób, które chciałyby mieć bujniejszą czuprynę lub po prostu nie podoba im się obecna fryzura i nie chcą czekać, aż włosy odrosną. Jakie są sposoby przedłużania włosów i który pozwala uzyskać najpiękniejszą fryzurę?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości, aby pozwolić sobie na długą i gęstą grzywę. Niektóre pasma włosów muszą być przymocowane do włosów na gorąco, inne za pomocą kleju, spinek lub metalowych zakładek. Dużo zależy od tego, kto wykonuje zabieg – aby przedłużanie się powiodło, pracy nad nim powinien się podjąć naprawdę dobry fryzjer. Poznań to duże miasto, w którym jest wiele salonów fryzjerskich. Aby mądrze wybrać, warto zwrócić uwagę na doświadczenie osoby go prowadzącej.

Istnieją trzy podstawowe metody przedłużania włosów. Czym się różnią?

  • Metoda keratynowa

Pasmo łączy się z pasmem włosów bezpośrednio u nasady w wysokiej temperaturze około 200 ° C. Ta metoda jest bardzo popularna, ponieważ spoina jest przezroczysta, miękka i elastyczna. Połączenia są prawie niewidoczne i niemal nieodczuwalne. To metoda dobra dla osób mających słabe i cienkie włosy, ponieważ keratyna odżywia je i odbudowuje ich strukturę. Minusem tej techniki jest konieczność troskliwego obchodzenia się z fryzurą. Aby łącza się nie uszkodziły, należy suszyć włosy chłodnym powietrzem. Trzeba także uważać na skład szamponów i odżywek – powinny być jak najbardziej naturalne.

  • Mikroringi

Technika na mikroringi polega na przedłużaniu włosów za pomocą metalowych pierścieni. Nie wymaga użycia zgrzewarki, więc nie niszczy włosów. Fryzjer za pomocą szczypiec mocuje splecione kosmyki do włosów klienta przy użyciu małych kółeczek, zwykle wykonanych z niklu, aluminium, brązu lub miedzi. Płytka zaciska się na włosach, co pozwala pasmu się utrzymać. Wadą jest jej twardość, która może nie być przyjemna dla każdego, a także ewentualna alergia na zastosowany metal.

  • Metoda kanapkowa (tape on)

Szybki czas aplikacji, dyskretne spojenia i brak obciążenia to mocne plusy tej metody. Pasemko włosów przyczepia się tu do paseczka taśmy, a bardzo mocny keratynowy klej zapewnia trwałość mocowania. Aby włosy ładnie się układały, modelowaniem fryzury powinien zająć się jak najlepszy fryzjer. Poznań jest siedzibą atelier Piotra Sierpińskiego. Można go polecić każdej kobiecie, która marzy o gęstych i długich włosach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ