Co ma wpływ na jakość życia seniora?

0
1533

Wysoka jakość życia nie zawsze jest równoznaczna z bogactwem. Dla wielu, szczególnie osób starszych, dużo większe znaczenie ma bliskość rodziny, dobre zdrowie i urozmaicenie wolnego czasu. Seniorzy, wbrew pozorom są bardzo otwarci na nowości i często chcą wykorzystać wolne chwile na realizowanie swoich pasji.

Poczuć się potrzebnym

Osoby w podeszłym wieku niekiedy czują się odrzucone i wyalienowane. Spotkania rodzinne ograniczają się do minimum, brakuje odwiedzin i rozmów z najbliższymi. W takiej sytuacji pogarsza się nie tylko samopoczucie ale także zdrowie seniora. Warto więc regularnie go odwiedzać, najlepiej razem z dziećmi. Babcie i dziadkowie uwielbiają spędzać czas z wnukami, mogą pokazać im mnóstwo nowych rzeczy, opowiedzieć wiele ciekawostek, czy po prostu służyć radą i pomocą. Również maluchy mogą dużo wynieść z takich spotkań. Nic w końcu nie zastąpi więzi rodzinnych.

Bogata oferta

Same spotkania rodzinne to oczywiście nie wszystko co możemy zrobić. Omówmy z osobą starszą propozycje spędzania wolnego czasu. Być może lubi on czytać książki, szydełkować, albo malować. W zależności od zainteresowań możemy zapewnić mu wiele ciekawych zajęć. Obecnie liczne fundacje organizują szkolenia i kursy, które mają za zadanie aktywizować seniorów. Najbardziej oblegane są zazwyczaj lekcje obsługi komputera, które pozwalają nieco poznać nowe technologie i mogą znacznie ułatwić komunikację z rodziną.

Nie zawsze samodzielni

Niestety, może zdarzyć się, że senior ma problemy z wykonywaniem codziennych czynności. Powinniśmy wtedy zapewnić mu odpowiednią opiekę. Przez natłok spraw, sami możemy sobie nie poradzić z tym wyzwaniem. W takiej sytuacji warto zatrudnić wykwalifikowanych opiekunów. GoldGare to miejsce, gdzie znajdziemy profesjonalną kadrę, gotową do pomocy osobom starszym, chorym lub niepełnosprawnym. Możemy liczyć na różne formy opieki, usługi fizjoterapii, a także odciążenie seniorów z obowiązków domowych.

Na jakość życia seniora największy wpływ ma oczywiście stan jego zdrowia oraz wsparcie najbliższych. Nawet jeśli zdecydujemy się na korzystanie z usług opiekuna, nie zapominajmy o członku naszej rodziny i nadal starajmy się regularnie go odwiedzać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ