Czy wynajem chillerów to dobre rozwiązanie?

0
654
Czy wynajem chillerów to dobre rozwiązanie?

Potrzeba nowoczesnych rozwiązań we współczesnym przemyśle doprowadziła do powstania urządzeń, które sprawdzą się w każdych warunkach. Do takich możemy zaliczyć agregaty chłodnicze. Czym są i jaką rolę pełnią w procesie produkcyjnym?

Czym jest agregat chłodniczy?

Agregat to termin, który wielu osobom kojarzy się z awaryjnym źródłem zasilania. To bardzo dobre skojarzenie. Agregaty prądotwórcze pełnią właśnie taką rolę. W przypadku awarii sieci elektrycznej agregat dostarcza nam energię elektryczną. Ten typ urządzenia to jednak tylko jeden z jego kilku rodzajów. W różnych gałęziach przemysłu stosuje się bowiem także agregat chłodniczy. To specjalny układ chłodzenia, który chodzi płyn procesowy i osusza powietrze. Można go stosować nie tylko w budynkach przemysłowych, ale także w obiektach komercyjnych. Obecnie możemy wyróżnić trzy typy agregatów. Znajdziemy chillery skraplające, absorpcyjne oraz agregaty wody lodowej. Budowa agregatu nie jest mocno skomplikowana. Najważniejsze są cztery elementy: parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny. Chiller działa w cyklu znanym z klimatyzacji. Wszystko zaczyna się w parowniku, czyli miejscu, w którym krąży czynnik chłodzący. Panuje tam niskie ciśnienie, dzięki czemu czynnik pobiera energię cieplną od produktów znajdujących się w komorze chłodniczej. Gdy pod ich wpływem dochodzi do parowania, swoją pracę rozpoczyna sprężarka. Zasysa ona parę i zwiększa ciśnienie oraz temperaturę. W ten sposób czynnik może trafić do skraplacza, w którym oddaje całą zgromadzoną energię. Po tym wszystkim cykl rozpoczyna się od nowa i trwa tak długo, aż uzyska wymaganą temperaturę.

Wynajem chillerów – dlaczego jest opłacalny?

Jeśli więc nasza działalność wymaga inwestycji w tego typu urządzenia, powinniśmy zadbać o jak najlepsze rozwiązanie. W tym celu warto poszukać producenta zajmującego się doborem, sprzedażą oraz montażem chillerów. Dziś wiele tego rodzaju firm funkcjonuje w internecie. Nie musimy więc wychodzić z domu, by podjąć tak ważne decyzje. Możemy kliknąć np. tutaj http://www.ras-agregaty.pl/. Kupując taki sprzęt warto skorzystać z pomocy ekspertów. Specjaliści pomogą nam dobrać odpowiednią moc chłodniczą urządzenia, która jest niezbędna do wytworzenia określonych warunków. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, czy popełniliśmy błąd przy wyborze agregatu. Pozwoli to także zapobiec dodatkowym kosztom. Producenci oferują także wynajem chillerów. W ten sposób możemy zaoszczędzić spore środki, które będziemy mogli przeznaczyć na inny cel. Tego typu agregaty są w pełni sprawne i ekonomiczne. Wynajem chillerów jest więc bardzo praktycznym rozwiązaniem. Czas realizacji także nie jest zbyt długi, dzięki czemu  nie spowoduje zatrzymania linii produkcyjnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ