Czyszczenie kolektora ssącego w BMW – co musisz wiedzieć na ten temat?

0
2479
Czyszczenie kolektora ssącego w BMW

W naszym samochodzie znajduje się wiele części, które mają ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy samochodu. Dotyczy to wielu układów, w tym naszego silnika. Mowa tu o kolektorze ssącym. Jak o niego dbać, by nie dopuścić do poważnej awarii?

Kolektor ssący – za co odpowiada?

Część ta pełni w silniku bardzo ważne zadanie. Doprowadza bowiem dowolny czynnik gazowy lub ciekły do cylindrów silnika. Może to więc być zarówno powietrze, jak i mieszanka paliwowa. Kolektor ssący łączy też z nim wiele innych urządzeń wspierających pracę silnika. Mamy tu na myśli chociażby nagrzewnicę, filtr oraz chłodnicę. Kolektor ssący jest przewodem wykonanym z aluminium lub tworzywa sztucznego. Podłącza się go do głowicy silnika i łączy ze wspomnianymi wyżej elementami. Warto też zwrócić uwagę na jego budowę. W zależności od liczby cylindrów czy sposobu zasilania silnika będzie on miał chociażby inną liczbę rur. Nie bez znaczenia jest także usytuowanie gaźnika oraz układu wtrysku paliwa. W każdym samochodzie kolektor ssący może więc być skonstruowany nieco inaczej.

Czyszczenie kolektora ssącego w BMW – kto może pomóc?

Zaniedbany kolektor może być przyczyną wielu kłopotów. Wraz z eksploatacją narasta w nim warstwa nagaru, która może z czasem doprowadzić do jego zatkania. Aby tego uniknąć, powinniśmy regularnie zlecać czyszczenie kolektora ssącego. W samochodach BMW w silnikach diesla zanieczyszczenia pojawiają się co 60-80 tysięcy kilometrów. Dotyczy to także kanałów dolotowych oraz trzonków zaworów w silnikach benzynowych. Na szczęście czyszczenie kolektora ssącego w BMW możemy zlecić w warsztacie specjalizującym się w tego typu usługach. Tutaj znajdziesz jeden z nich https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/czyszczenie-kolektora-ssacego. Takie punkty często posiadają oficjalną współpracę z daną marką i naprawy realizują zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko zostało wykonane należycie i niezwykle dokładnie. Koszty czyszczenia w takim warsztacie są też nieco niższe niż w ASO, a w dodatku nie musimy czekać w tak dużych kolejkach.

[Głosów:7    Średnia:3.1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ