Jak zakończyć e-mail?

0
1072

Z pewnością nie raz zdarzyła nam się sytuacja kiedy przyszło nam napisać oficjalnego maila i kiedy przyszło już do zakończenia, nie wiedzieliśmy co napisać. Najlepiej jest użyć formułki, która ułatwi nam w dużym stopniu życie. Czy istnieje złoty sposób na zakończenie maila? Sprawdźmy co na tem temat ma do powiedzenia ekspertka. Dokładnie chodzi tu o Leah Fessler’a i jego artykuł z ,,Quartz’’. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/jak-zakonczyc-e-mail-zaskakujacy-sposob-ktory-ulatwi-ci-zycie/ 

Co na ten temat radzi ekspert?

Autorka na własnej skórze przekonała się, co oznaczają długie  e-maile. W związku z tym ma do przekazania ważną radę. Jeśli nie musisz wysyłać długiego mejla, to go nie wysyłaj. 

W przypadku ważnych spraw, które potrzebują więcej do opisania to lepiej zadzwonić lub umówić się na spotkanie. Jest to dużo lepsza opcja niż wysyłanie maila, który praktycznie się nie kończy, a na dodatek nie będzie wiadomo, które informacje w nim zawarte są istotne, a które nie. Są jednak sytuacje gdzie wysłanie maila jest konieczne. Jak więc zrobić to dobrze?  

W jaki sposób zakończyć maila? 

Tracenie czasu na czytanie maila, który swoją formułą przypomina opowiadanie lub pobieżna jego lektura nie jest dobrym rozwiązaniem. Leah Fessler sięgnęła po rozwiązanie, które stosuje dyrektor pewnej firmy.

Dyrektor na spotkaniu przekazał swojemu zespołowi:

„PROSZĘ, NIE PISZ MI POWIEŚCI, NIE PRZECZYTAM JEJ ”. PO PROSTU NIE MAM CZASU. ZAMIAST TEGO NAPISZ W TEMACIE, O CO CHODZI. I POWIEDZ MI Z GÓRY: POTRZEBNA JEST DECYZJA, CZY POTRZEBUJESZ, ŻEBYM NA COŚ SPOJRZAŁ, CZY TEŻ JEST TO „KIEDY MASZ CZAS, SPÓJRZ NA TO”? – MÓWŁ BETH FORD Z LAND O’ LAKES.

W taki sposób dyrektor ustalił priorytety i wie, na co szybko zareagować, a co przeczytać w wolnej chwili. Każdy z nas na końcu swojego e-maila powinien napisać:

„Proszę, nie pisz mi powieści, ja jej nie przeczytam”.

Taka formuła z czasem może zdziałać cuda. Długie maile przestaną być już dla nas utrapieniem. Takie podejście do spawy jest dosadne, a dla wielu nawet zbyt dosadne. Jednak naprawdę po czasie może okazać się, że takie rozwiązanie jest naprawdę bardzo korzystane z wielu punktów widzenia. Fessler zauważa, że: ,, 

PIĘKNO PORADY FORDA POLEGA NA TYM, ŻE NIE ODRZUCA ONA TREŚCI DŁUGICH WIADOMOŚCI E-MAIL, KTÓRE MOŻESZ JEJ WYSŁAĆ, ANI NIE KARCI CIĘ ZA WYSŁANIE. ZAMIAST TEGO MÓWI CI TYLKO, ŻE ZE WZGLĘDU NA TO, ŻE CZAS JEST SKOŃCZONY, A PRACY STALE PRZYWBYWA, NIE BĘDZIE CZYTAĆ TWOJEJ WIADOMOŚCI E-MAIL, JEŚLI JEST BARDZO DŁUGA’’.

Dzięki takiemu zakończeniu mejla nadawca może ponownie wysłać krótszą wiadomość lub poprosić Cię o rozmowę. Bezpośredniość i zwięzłość jest potężną stroną komunikatorów i programów takich jak Slack. Nie tylko ułatwia  życie, ale sprawia, że rośnie nasza efektywność.

Zobacz też: http://akcez.pl/jak-uzyskac-wniosek-o-niezaleganie-zus/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ