Dekarz – jak nim zostać? 

0
648
dekarz

Zawód dekarza stał się w obecnych czasach z zawodem deficytowym. Oznacza to że brakuje rąk do pracy w takim zawodzie, a jej jest z pewnością niemało. Jeśli więc zastanawiasz się nad pracą w budowlance oraz szukasz profesji, w której mógłbyś się dalej rozwijać, dekarstwo może być wyborem właśnie dla Ciebie. W jaki sposób zostać dekarzem? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-zostac-dekarzem/ 

Praca dekarza – wymagane kwalifikacje 

Żeby zostać lekarzem obecnie nie musimy posiadać żadnych dokumentów potwierdzających nasze umiejętności. Musimy Jednakże ukończyć szkołę zawodową lub technikum o takim profilu. Żeby uzyskać tytuł Czeladnika Dekarstwa musimy zdać egzamin zawodowy teoretyczny oraz praktyczny. Po ponad 3 latach pracy zawodowej mamy prawo przystąpić do kolejnego egzaminu oraz zdobyć tytuł Mistrza Dekarstwa. Warto przystąpić do tego typu egzaminu, ponieważ posiada nie takich dokumentów jest ważne w otwarciu wielu dróg zawodowych również za granicą. Wiąże się to z możliwością zdobycia większego wynagrodzenia. Planując swoją karierę za granicą powinien zadbać również o dobrą znajomość języka obcego. Będzie to szczególnie ważne podczas komunikacji na budowie w innym kraju. 

Jakie cechy są ważne w pracy dekarza? 

Żeby wykonywać zawód dekarza potrzebne są przede wszystkim chęci. Do pracy potrzebna jest również siła fizyczna, ponieważ praca na wysokości będzie wymagać odpowiednik koordynacji i kondycji fizycznej. Praca z pewnością nie będzie dobra dla osób, które posiadają lęk wysokości. Nierzadko do naszych obowiązków będzie należeć przeniesienie na dach ciężkich materiałów budowlanych. Wiąże się to z dodatkowym obciążeniem naszego organizmu. Pracę będziemy też wykonywać na zewnątrz, dlatego musimy być świadomi, że codziennie będziemy musieli mierzyć się z inną pogodą. 

Dobry dekarz powinien być również otwarty na nowości i podążać za trendami. Na rynku pojawiają się cały czas nowe materiały, którymi można kryć dach. Dekarz powinien nadążać za tego typu nowinkami, żeby sprostać oczekiwaniom swoich klientów oraz zdobywać kolejne zlecenia. W takiej branży bardzo łatwo je zdobywać zlecenia poprzez polecenie innych osób. Dlatego ważny jest najwyższy poziom wykonywanej pracy. W tym zawodzie nie ma miejsca na niedociągnięcia i zrobienie czegoś „na odwal”. 

Zobacz też: http://www.lifebox.pl/farmaceuta-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ