Najpopularniejsze marki opasek sportowych

0
590
Opaska sportowa
fot. Pixabay.com

Opaski sportowe są bardzo modnym urządzeniem i coraz więcej osób, które prowadzą aktywny tryb życia nie wyobraża sobie bez nich swojej aktywności fizycznej. Są więc one bardzo pożądane na rynku elektronicznych nowinek, a ich producenci prześcigają się w projektowaniu i tworzeniu coraz to śmielszych urządzeń. Jak więc wybrać najlepszą opaskę sportową z tak bogatej oferty? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/opaska-sportowa-jaka-wybrac-poznaj-najbardziej-popularne-marki/

Opaska sportowa – co to takiego?

Opaska sportowa swoim kształtem i wyglądem przypomina zegarek. Noszona na nadgarstku, potrafi zmierzyć takie funkcje życiowe jak tętno, ale przede wszystkim zmierzy i zanotuje wszelkie parametry dotyczące naszego treningu. I takie funkcje opaski sprawiają, że każdy, kto ćwiczy i prowadzi aktywny tryb życia chce ją mieć na ręce. Czy wiesz, że opaska pomoże Ci zmierzyć ilość kroków, które wykonujesz codziennie? A do tego, aby pozostać zdrowym i w dobrej kondycji, trzeba ich zrobić aż 10 tysięcy. Warto więc wyrobić w sobie taki nawyk. Poza tym opaska sportowa mierzy również ilość przebiegniętych czy przejechanych rowerem kilometrów, a także ilość spalonych kalorii. Może nawet prowadzić odczyty podczas naszego snu i monitorować jego poszczególne fazy. Jeśli więc planujesz zakup opaski, warto zastanowić się nad tym, jakie jej funkcje są dla Ciebie niezbędne i jakie czynności chciałbyś poddać monitorowaniu. Od tego będzie zależeć również koszt tego urządzenia. Na rynku ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Kto produkuje opaski sportowe?

Najpopularniejsze opaski sportowe pochodzą z produkcji Huawei, Samsunga, Xiaomi oraz Honoru. To oczywiście również najwięksi producenci smartfonów, który troszczą się więc również oto, aby Twoja opaska była z nimi kompatybilna i jak najlepiej współpracowała. Oto krótka ich charakterystyka:

  • Xiaomi – z ich produkcji pochodzą jedne z najtańszych opasek sportowych, zwanych również smartbandami. Najtańszy i jednocześnie najmniej zaawansowany model można teraz kupić nawet za 100 zł. Pozostałe, lepiej wyposażone w różnego rodzaju opcje, kosztują kilkaset złotych.
  • Honor – nie jest tak rozpoznawalną marką, ale bardzo dobrze konkuruje choćby z produktami Xiaomi. Smartbandy tych firm są do siebie podobne, jeśli chodzi o liczbę funkcji oraz parametry techniczne. Dzięki nim zmierzymy ilość kroków, przebiegniętych kilometrów, spalone kalorie i sprawdzimy, jak kształtuje się nasz sen.
  • Samsung – produkty tej firmy są dość drogie, jeśli chodzi o opaski, ale jednocześnie ich jakość powoduje, że są one towarem z najwyższej półki.

Zobacz też: http://www.droga.com.pl/opaska-sportowa-jaka-wybrac-poznaj-najbardziej-popularne-marki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ