Dekoloryzacja włosów

0
1552
dekoloryzacja włosów

Dekoloryzację włosów stosuje się w wypadku, kiedy farbowanie wyszło zupełnie nieudane. Na pewno nie raz miałyście sytuację, w której wymarzyłyście sobie kolor, a po zafarbowaniu nie wyszedł on tak, jak tego oczekiwałyście. W takich wypadkach najlepiej jest zastosować dekoloryzację włosów, czyli po prostu zmianę koloru. Można to zrobić w salonie fryzjerskim, gdzie jakość zabiegu może być o wiele wyższa, jak również w zaciszu swojego domu. Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak zrobić dekoloryzację włosów w domu.

Domowa dekoloryzacja włosów – krok po kroku

1. Na początek musisz zastanowić się na jakim efekcie najbardziej ci zależy i co chcesz uzyskać. Istnieją trzy podstawowe typu rozjaśniania włosów, czyli rozjaśnianie właściwe i to jest z zastosowaniem rozjaśniacza, a także rozjaśnienie z jednoczesnym zabarwieniem włosów, ono występuje z farbowanie rozjaśniające z użyciem farby, jak również zniszczenie sztucznego zabarwienia, czyli po prostu dekoloryzacja.

2. Pamiętaj, żeby zastanowić się nad formą zabiegu. Chemiczne bardzo niszczą włosy, dlatego najlepiej wybrać bardziej naturalny zabieg.

3. Jeśli zależy ci na pozbyciu się sztucznego pigmentu z włosów, bez uszkodzenia ich struktury, zdecyduj się na dekoloryzację.

4. Dekoloryzacja włosów to nie ich rozjaśnianie! Pamiętaj o tym.

5. Dekoloryzacja najlepiej sprawdza się na ciemnych włosach, ponieważ polega na uwolnieniu z włosów ciemnego pigmentu. Zatem rozjaśnianie jest możliwe, ale w tym wypadku jest jedną z trudniejszych wersji.

6. Dekoloryzator należy nakładać od karku ku przodowi, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

7. Ważne jest, aby nie nakładać dekoloryzatora na odrost, ponieważ może on reagować kolorystycznie na wiele niepożądanych sposobów.

8. Form nakładania dekoloryzatora jest mnóstwo – najlepiej pędzielkiem lub ręcznie, oczywiście koniecznie w rękawiczkach.

9. Ważne! Nie przekraczaj zalecanego czasu pozostawienia koloryzatora na włosach! Postępuj zgodnie z intrukcją.

dekoloryzacja włosów10. Zaraz po wykonaniu dekoloryzacji nałóż na włosy najbardziej jasną farbę blond lub wypłucz je w occie jabłkowym, albo umyj szamponem zakwaszającym – jest to zabezpieczenie włosów przed ciemnieniem.

11. Po zakończeniu zabiegu możesz śmiało nałożyć swoją ulubioną farbę i bawić się koloryzację. Wybierz tę o ton jaśniejszą, ponieważ włosy zawsze po dekoloryzacji są o ton ciemniejsze.

Podsumowanie

Jak widać, dekoloryzacja włosów nie należy do najtrudniejszych zabiegów i spokojnie możesz wykonać ją sama w domu. Jeśli jednak wolisz skorzystać z usług fryzjerskich, jak najbardziej powinnaś się na to zdecydować – na pewno zabieg da gwarancję jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ