Depilacja wąsika – jak ją zrobić w domu?

0
1145
depilacja wąsika

Znienawidzony przez kobiety „wąsik” usuwany jest na mnóstwo różnych rodzajów. Zupełnie wygodna i efektywna depilacja wąsika że być wykonana i w warunkach domowych.

Jak wydepilować wąsik w domu – najpopularniejsze formy

Depilacja wąsika w domu nie jest sprawą trudną i bardzo czasochłonną, musimy jednakże dobrać formę, która zwłaszcza nam odpowiada. Depilowanie twarzy możemy zrobić przy pomocy zwykłej golarki, pęsety, wosku kosmetycznego, depilatora ze profesjonalną nakładką. Również modne jest usuwanie wąsika kosmetykiem do depilacji. W przypadku pierwszej opcji, zatem standardowej maszynki – jak szybko zostało nadmienione – włosy nie tylko łatwo odrosną, natomiast mogą stać się grubsze i zdecydowanie bardziej kluczowe. Golenie wąsika jest więc formą, której lepiej zaniechać. Ewentualnie możemy sięgnąć po nią w ostateczności, gdy nie mamy czasu na skorzystanie z innych rozwiązań, bo niebawem pilnie musimy wyjść. Depilacja pęsetą jest tę wartość, że jest jak bardzo wygodna, oraz włoski usuwamy wraz z cebulkami. Dobrze się sprawdzi w przypadku, gdy borykamy się z pojedynczymi mocniejszymi i gęstszymi włosami. Jeśli natomiast jest ich wiele, na zabieg z wykorzystaniem pęsety musimy poświęcić trochę czasu. Inna propozycja, zatem depilacja twarzy w domu przy pomocy wosku, także ma bezpośrednie wartości. Przede wszystkim jest to sposób efektywny i szybki – za jednym pociągnięciem usuwamy wszystkie włoski. Nie są oraz choroby. Gdy nie mamy pracy w przeprowadzaniu depilacji woskiem na gorąco, jest niebezpieczeństwo, że spowodujemy uciążliwe poparzenia i zedrzemy naskórek. Opcją są specjalne plastry, jakie tylko delikatnie rozgrzewamy w rękach, zatem wosk nie jest gorący.

wąsik - depilacja co warto wiedzieć
Depilator – to świetne urządzenie, jakie sprawdzi się nie wyłącznie w przypadku usuwania znienawidzonego wąsika, a również owłosienia z innych partii ciała. Że nie należy on do sprzętów najtańszych, oraz dokonując takiej inwestycji, należałoby wybrać doskonałej klasy model, jaki oferuje możliwie największy komfort w stanie depilacji. Choć mnóstwo kobiet nadal boi się stosowania depilatora, jest on wygodny a nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. W przeciwieństwie do technik depilacji na ciepło (jak np. woskiem), można go stosować nawet w przypadku żylaków na nogach lub pajączków. Oraz również usuwanie wąsika kosmetykiem do depilacji. Ma to rozwiązanie stosunkowo krótkie i zupełnie bezbolesne, jednakże krótkotrwałe, bo – podobnie jak w przypadku standardowego golenia – włosy nie są usuwane wraz z cebulkami. Również może się okazać, że elementy kremu nas uczulą i spowodują podrażnienie.

Depilacja wąsika – jak się do niej stworzyć i jak działać po zabiegu?

Niezależnie z tego, na jaką formę depilacji zdecydujemy się, przed podejściem do niej wymagamy oczyścić i wysuszyć skórę. Depilację musimy wykonywać ostrożnie, w centrum, by nie uszkodzić skóry, która na twarzy, w strefach warg, jest bardzo gładka i podatna na rozdrażnienia oraz zniszczenie. Z względu na to, że w przypadku części technik – także golenia, wosku, stosowania depilatora lub pęsety – jest niebezpieczeństwo nastąpienia zaczerwienienia i podrażnień, należałoby zrobić depilację przed snem, aby skóra mogłaby się przez kolejne godziny zregenerować. Zaraz po zabiegu należałoby posmarować skórę łagodzącym żelem lub kosmetykiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ