Dieta biegacza – jak powinna wyglądać?

0
1869
Dieta biegacza - jak powinna wyglądać?

Jak powinna wyglądać dieta biegacza? Pewnie większość z nas (nadal) uważa, że powinna ona opierać się na morderczych treningach i tygodniowych głodówkach. No cóż… takie podejście do tematu, może nas raczej prędzej wpuścić do grobu. Zatem jak powinna wyglądać prawidłowa dieta biegacza?

ABC diety biegacza.

Pierwszym i najważniejszym elementem diety biegacza, jest oczywiście białko. Tak, to dzięki niemu nasz organizm może wzbogacać się o wciąż nowe kalorie, które dzięki specyficznej budowie białka, może szybko i wygodnie spalić. Jeśli więc zależy nam na odpowiedniej diecie, zacznijmy spożywać mięso drobiowe, ryby i jajka. Pamiętajmy też, by dieta ta była odpowiednio podzielona między poszczególne etap dnia.

Pamiętać, należy również o dodatkach do diety. Dobrze, jeśli będzie ona uzupełniana przez różnego rodzaju witaminy (szczególnie D i E). Ponadto, warto do naszej codziennej diety dodawać również beta-karoten. Powyższe składniki i pierwiastki, znajdziemy w wielu warzywach takich jak np dynia, krewetki, pomidor czy tuńczyk.

Suplementacja – ważne pojęcie.

Wraz z rozpoczęciem treningu, należy zadać sobie pytanie, czy tak zwana suplementacja jest nam potrzebna. Jeśli sam trening jak i przyjmowane porcje żywieniowe zostały obliczone i zaplanowane poprawnie, raczej nie trzeba będzie faszerować się dodatkowymi artykułami żywnościowymi.

W praktyce jednak, zabranie ze sobą suplementów będzie o wiele łatwiejszym zadaniem, niż zabranie na trening kilkudaniowego, lekkiego śniadania. Dlatego, choć suplementy diety są (teoretycznie) niepotrzebne, to w praktyce warto je wykorzystywać. Mamy przynajmniej gwarancję, że szybko i sprawnie otrzymamy odpowiedni ładunek substancji odżywczych.

Pamiętajmy jeszcze o jednym, jakakolwiek suplementacja, nie może nam zastąpić normalnego żywienia.

Dieta, dieta i co dalej?

Odpowiednia dieta, nie tylko wpłynie na nasz wygląd. Dzięki niej, już wkrótce zauważymy, że nasze fizyczne możliwości będą o wiele większe. Ponadto, nasze samopoczucie ulegnie gwałtownej poprawie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ