Czym jest CrossFit?

0
2013
Czym jest CrossFit?

W Polsce, widać jak coraz większe sukcesy odnosi nowa forma aktywności fizycznej. Jest nią CrossFit – czyli nowa, swoista filozofia odchudzania. Czy warto ją polecić wszystkim? Jak najbardziej! Oto, dlaczego warto ją wybrać.

Czym jest CrossFit?

CrossFit, to zestaw odpowiednich ćwiczeń, dzięki którym możliwe jest angażowanie możliwie jak największej liczby mięśni całego ciała. CrossFit, został przemyślany tak, by dopasować się jak najlepiej do oczekiwań i możliwości osób wykonujących ćwiczenia.

Jeśli np pracujemy nad naszą siłą fizyczną, to w skład naszych ćwiczeń CrossFit, wchodzić będą między innymi: martwy ciąg, podnoszenie się, przysiady itd. Inaczej, sprawa będzie wyglądać, gdy staramy się polepszyć naszą skoczność i szybkość. Wtedy, ćwiczeniami najczęściej uprawianymi, będą różne podbiegi i wyskoki, czyli to, co może się nam przydać np w maratonach.

Jak wygląda trening CrossFit?

Pod względem samego treningu, CrossFit przypomina wzorcowy trening, który powinniśmy wykonywać na co dzień. Ćwiczenia odbywają się przez godzinę. Znajdziemy w nich czas na lekkie, narastające rozgrzewki, intensywne ćwiczenia fizyczne, wchodzące w skład głównych ćwiczeń a także – rozluźniającego rozciągania, wykonywanego na sam koniec ćwiczeń.

Oczywiście ćwiczenia te, nie są wykonywane wyłącznie przez nas samych. Nadzór nad nami, sprawiają wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy, którzy pomogą nam nie tylko w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości, ale przede wszystkim, gdy nasz organizm nie będzie w stanie nadal ćwiczyć na tym samym poziomie co inni.

CrossFit, nie wymaga jakiś niesamowitych wyrzeczeń. Wręcz przeciwnie, jest on w pełni dostosowany do możliwości osoby trenującej. Jeśli np trenujemy z olimpijczykami, to nic nie stoi na przeszkodzie, by oni ćwiczyli „w swoim tempie” a my w swoim…

Czym są ćwiczenia wykonywane w ramach filozofii CrossFit?

W CrossFit, rewolucyjne nie są o tyle same ćwiczenia, co raczej – sposób ich wykonywania. Przysiady, podskoki a nawet wykorzystywanie piłek lekarskich – to wszystko znamy ze szkoły podstawowej. Jednak dzięki odpowiedniemu podejściu i doświadczonemu kierownictwu, ćwiczenia te mogą przynieść wreszcie konkretny efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ