Rozciągnij się – domowy stretching 

0
534
domowy stretching rozciąganie się
fot. Pexels.com

Czas się trochę poruszać. Siedzący tryb pracy, nieustanne przesiadywanie przed ekranem telewizora czy niesprzyjająca aura na zewnątrz sprawiają, że za mało się ruszamy w ciągu dnia. Brak ruchu ma wręcz destrukcyjny wpływ na nasze samopoczucie. Stretching to jedna z aktywności fizycznych, które bez problemu możesz zacząć wykonywać w domu. Poznaj zalety regularnego rozciągania się.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/stretching-w-domu-dlaczego-warto-sie-rozciagac/

Stretching – co to?

Stretching to inaczej ćwiczenia rozciągające ciało. Wystarczy rozciągać się kilkanaście minut dziennie, aby zauważyć duże zmiany w organizmie i codziennym życiu. Stretching to ćwiczenia głównie na mięśnie, jednak mało osób wie, jak mocno wpływa również na nasze samopoczucie. Aby zacząć przygodę z rozciąganiem, nie trzeba zaopatrywać się w specjalistyczny sprzęt, dlatego można go wykonywać w dowolnym miejscu i czasie.

Od czego zacząć stretching?

Jak zacząć się rozciągać, żeby na starcie nie zrobić sobie krzywdy? Przysłowiowe kłody powinny się najpierw zainteresować prostymi zestawami ćwiczeń rozciągających dedykowanych początkującym. W Internecie można znaleźć wiele rzetelnych planów treningowych i filmów instruktażowych, które pozwolą zachować bezpieczeństwo podczas wykonywania pierwszych prób rozciągania przez nowicjuszy.

Warto wpleść także elementy stretchingu do swoich standardowych treningów. Rozciąganie się po intensywnych ćwiczeniach siłowych czy z masą własnego ciała pomaga uniknąć bóli po treningowych.

Efekty po stretchingu

Regularne rozciąganie się wpływa na poprawę naszej kondycji fizycznej. Stretching pomaga wysmuklić sylwetkę, poszerzyć zakres ruchu ciała i poprawić jego postawę. Dzięki niemu mięśnie i stawy stają się bardziej wytrzymałe, a cały organizm jest lepiej dotleniony, ponieważ jego krążenie ulega znacznemu polepszeniu.

Stretching ma także wpływ na stan psychiczny człowieka. Treningi rozciągające poprawiają samopoczucie – podczas ćwiczeń namnażają się w organizmie hormony szczęścia, które pomagają się odprężyć i odstresować. Ponadto regularne wykonywanie stretchingu gwarantuje ogromną ilość energii, która pobudza organizm bardziej niż poranna kawa.

Zobacz także: http://www.gospodyni24.pl/najlepsze-seriale-na-zimowe-dni/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ