Joga najlepszym lekarstwem

0
826
Joga najlepszym lekarstwem

Intensywne tempo życia oraz nieustanny pęd za karierą sprawiają, że coraz bardziej jesteśmy narażeni na stres oraz jego negatywne dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu następstwa. Świetną alternatywą dla wszystkich zabieganych i zestresowanych osób oraz dla każdego z nas może okazać się…. joga. Jest ona doskonałą, znaną od wieków formą aktywności, dzięki której nie tylko możemy zdecydowanie poprawić stan naszego ciała oraz ducha – ale także wzmocnić kręgosłup, wysmuklić sylwetkę, oraz wyciszyć się i zrelaksować – tak aby uzyskać wewnętrzną harmonię.

Joga – panaceum na wiele schorzeń i dolegliwości.


Do niedawna kojarzona z filozofią wschodu – dzisiaj staje się coraz bardziej popularną formą aktywnego wypoczynku oraz relaksacji, której możemy uczyć się zarówno w specjalnych szkołach jogi, jak i w wielu fitness clubach, a nawet na uczelniach – w ramach zajęć wychowania fizycznego. 
Joga w skrócie polega na wykonywaniu zestawów specjalnych ćwiczeń – zwanych fachowo asanami – zsynchronizowanych z właściwym oraz bardzo głębokim oddechem.  Zwykle podczas wykonywania jogi towarzyszą nam spokojne i relaksujące – przypominające odgłosy natury dźwięki. 
Joga na stres jest cudownym lekarstwem, pomaga osiągnąć wewnętrzną harmonię umysłu oraz ciała, a także zniwelować nieprzyjemne dla zdrowia skutki nadmiernego stresu – takie jak bezsenność, bóle głowy, chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z uwagą oraz koncentracją, czy trudności z zapamiętywaniem.

Poniżej przedstawiono kilka najważniejszych powodów, dla których warto zaprzyjaźnić się z jogą:

  • Uprawianie jogi pomaga obniżyć w organizmie poziom kortyzolu, czyli hormonu odpowiadającego za stres. Umiejętność głębokiego oddychania jest niezwykle przydatna w sytuacjach kiedy pilnie potrzebujemy się uspokoić oraz wyciszyć. 
  • Regularne uprawianie jogi pozwala nam zbudować smukłą oraz silną sylwetkę – w sposób zdrowy i bezpieczny, bowiem nie obciąża naszego kręgosłupa – tak jak na przykład dzieje się to podczas podnoszenia wolnych ciężarów ćwicząc siłowo lub też przy innych formach aktywności fizycznej – podczas uprawiania których jesteśmy o wiele bardziej podatni na wszelkiego rodzaju urazy i kontuzje.
  • Regularne uprawianie jogi wzmacnia działanie układu immunologicznego – dzieje się tak głównie za sprawą odpowiedniego dotlenienia organizmu oraz wzmocnieniu siły i giętkości. 
  • Joga pomaga przyspieszyć tempo przemiany materii oraz podkręcić i  usprawnić metabolizm, a także poprawić krążenie krwi, dzięki czemu bardzo pozytywnie wpływa na działanie układu sercowo – naczyniowego w ludzkim organizmie, a także przyczynia się do sprawniejszego usuwania toksyn oraz złogów i efektywniejszego spalania tkanki tłuszczowej.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ